Національний банк України розглядає питання можливого впровадження електронної гривні.

Про це повідомив начальник відділу інноваційних проектів департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Роман Гартінгер на конференції Global Payments Day 2020 року, передають Українські новини.

За словами Гартінгера, українську е-гривню – можна розглядати як інструмент: для роздрібних безготівкових платежів – як альтернативу готівковим, платіжними картками, електронним грошам, а також для цільових соцвиплат – в тому числі в формі “розумних” цільових грошей, які можуть бути витрачені на конкретні потреби (купівля ліків, оплата комунальних послуг тощо).

Також, е-гривні можна використовувати для розрахунків за цінні папери та інші фінансові інструменти; для “оптових” міжбанківських розрахунків усередині країни – корпоративних платежів між юрособами, а також для виконання тільки функції зберігання та накопичення – прибутковий фінансовий інструмент, який є аналогом, наприклад, депозитного сертифіката.

“НБУ для себе вирішує питання можливого впровадження е-гривні з точки зору попиту на неї. Ми хочемо зрозуміти, для чого саме може знадобитися е-гривня в Україні? Зараз команда українського регулятора виділила для себе декілька варіантів можливого використання електронної гривні, Але пошук відповіді триває. Ми плануємо провести опитування учасників фінансового ринку, який допоможе регулятору при визначенні наступних кроків у напрямку розвитку е-гривні “, – підкреслив Роман Гартінгер.

Раніше Національний банк і британська компанія Vaultex підписали Меморандум про домовленості щодо підтримки впровадження стратегії грошового обігу Нацбанку.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут