Експерти стартапу Scite наважились перевірити відому загальнодоступну інтернет-енциклопедію Вікіпедія на достовірність і науковість. Для цього вони використовували машинний аналіз, завдяки якому комп’ютер перевірив майже 2 млн статей, опублікованих на сайті, а також більш 840000 джерел, згаданих в них. Комп’ютер перевіряв факт згадки джерел в науковій літературі, а також достовірність заявлених висновків.

 

Наразі стали відомі результати перевірки Вікіпедії на науковість. Так, було встановлено, що близько 18,5% наукових матеріалів, на які посилається Вікіпедія, не мали згадок в інших дослідженнях. У той час як 40% були виявлені в інших матеріалах, проте без свідчень або спростувань висновків, зроблених в них.

Тоді як 27,4% джерел, які вказує Вікіпедія, є однозначно достовірними, оскільки висновки, зроблені ними не викликають у вчених сумнівів, а також підкріплені відповідними дослідженнями. Однак автори відзначають, що результати даного аналізу можуть відрізнятися від дійсності, що, в свою чергу, обумовлено технічними недоліками. Крім того, ті статті, які мають спростування не завжди є хибними.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут