Звідусіль сипляться найдивовижніші версії того, чому саме північ Італії так постраждав. Наприклад, деякі місцеві блогери чомусь вирішили, що спалах в Бергамо пов’язаний з плановою вакцинацією для людей похилого віку, яку їм робили в листопаді минулого року. А то, що ці щеплення роблять щороку на добровільних засадах по всій Італії, до уваги не береться.

Інші журяться, що, мовляв, винен якийсь патріархальний уклад життя: люди похилого віку живуть в одному будинку з молодими членами сімей, і це сприяє швидкому поширенню зарази. Але, по-перше, уклад давно змінився. А по-друге, люди похилого віку та самі не сидять на місці – виходять на вулицю, спілкуються з усіма підряд.

Ага – підхоплюють треті – раз так, то всьому виною знаменита італійська товариськість!

Але всі погоджуються, що в будь-якому випадку напасть вразила людей в Північній Італії через сильно знижений імунітет у тамтешніх жителів. Чому ж імунітет впав так, що зараз показник смертності від коронавіруса в Ломбардії наблизився до 10%? І ось які пояснення звучать.

1. Погана екологія

На Півночі Італії є зона, яка вважається однією з найбільш забруднених в Європі – це долина річки По. Її навіть видно з космосу. Там такий характер ландшафту, що все сприяє накопиченню смогу – вихлопів, диму від численних виробництв, летких отрут і так далі. З трьох сторін простір закрито горами і практично не провітрюється.

Жителі цих місць більше за інших страждають від ГРВІ. Схожа концентрація забруднення є в Мілані і в Пармі . Але Бреше і Бергамо, де бушує коронавірус, розташовані вище «небезпечного» басейну річки По. До того ж обидва міста знаходяться на пагорбах і рівень забрудненості повітря там набагато нижче.

Взагалі, ця історія про річку По, про отруйні частинки, діоксид азоту та інший страх я багато разів чула від охочих продати мені щось дуже дороге. Ось прийшов продавець водяних фільтрів. Він обов’язково розповість про брудну річку, потім показує статистику смертей від раку і закручує гайки, демонструючи найчистішу воду, яку ви будете пити з новим фільтром і ніколи не помрете. Тільки для вас ціна 5 тисяч євро! Також люблять цю історію про страшну долину По продавці очищувачів повітря, пилососів, парових швабр і інших « еко -біо-техніки». А по-моєму, якраз той факт, що італійці надмірно захоплені всій цій перманентної дезінфекцією, кожен день вбивають віруси і бактерії, у них з цієї причини імунітет нижче. Він просто не готовий до серйозних викликів.

2. Підсіли на антибіотики

Пишуть, що нібито італійські лікарі тільки й роблять, що призначають антибіотики, а вони послаблюють імунітет. Гм-м … Я як раз багато нарікав за роки свого життя в Італії, що вони прописують антибіотики тільки в останню чергу. Дитина хворіє, наприклад. Соплі-температура, а італійська тітка доктор променисто посміхається, каже, що все непогано, так і повинно бути, дамо антибіотик через три дні, якщо на поправку не піде. Крім того, дуже багато прописують гомеопатії, плацебо, всяких цих крапель з прополісом і бджолами на коробочці. Ціни – 15-20 євро за пляшку-коробочку, а результат – приємний смак. Ці профанації скоріше позитивно впливають на імунітет, йому доводиться самому справлятися.

3. Гнилий клімат

Зимові і літні температури не сильно розрізняються, тому і імунітет дохлий … Е-е, ну той, хто розписав цю теорію в інтернеті, явно не бував в Італії, а бачив її на картинках. На півночі погода приблизно така ж, як в Києві. Рік на рік не доводиться. Буває літо спекотне, а буває прохолодне. Зима зазвичай дощова, туманна, вогка до кісток. Чи впливає тамтешній клімат на стійкість організму? Напевно, так, і в кращу сторону. Адже з жовтня по лютий тут гуляють самі різні віруси ГРВІ, лікарі просто говорять, зараз ось такий гуляє, а зараз такий. Мовляв, без паніки, на тобі парацетамол, лежи відпочивай.

4. Випромінювання від мобільного зв’язку

Кажуть, що північна Італія утикана вишками зв’язку 5G, а у них нібито таке випромінювання, що ніякої імунітет не витримає … Далі дуже складно з формулами і термінами. Але експериментальна вишка 5G поки стоїть тільки при якомусь інституті в Турині . А так, і 4G днем з вогнем шукати доводиться. У мене є мобільний модем, так з ним ходжу по всьому двору, ловлю 4G. А він гуляє. Тільки що був а тепер пропав. Пішла до абрикосу, там зловило. Але не затримався.

А ЩО НАСПРАВДІ?

Люди похилого віку і статистика

Поки найвірогіднішою версією є те, що на півночі Італії дуже багато довгожителів, їх завжди витягали з того світу до останнього. І вони зараз поповнюють головну статистику за померлими. Плюс важливий момент!

У Китаї , Німеччині та Південній Кореї підрахунок померлих ведеться по іншому, ніж в Італії. Якщо у людини серйозна патологія, він вже на межі, і він вмирає з коронавірусів, то в Італії його записують в обидві статистики померлих – і від вірусу, і від патології. А в інших країнах – тільки від патології, в статистику померлих від вірусу не включають. Тому виходить, що у Італії вище смертність від вірусу.

Доктор Доріт Ніцан, координатор з надзвичайних ситуацій в Європі, дотримується саме демографічної точки зору. Мовляв, причина тільки в більшій кількості людей похилого віку. Жителі віку старше 65 років складають 22,8% від загальної чисельності населення. А середній вік померлих від коронавіруса становить 79-81 рік.

Читайте також  Вчені знайшли мікробів, здатних розкладати пластик

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут