У бундестазі відбулося позачергове засідання з порядком денним “Подолання кризи коронавіруса”. Більшість парламентаріїв погодилися, що надзвичайну епідеміологічну ситуацію в Німеччині слід продовжити до 1 квітня 2021 року. Це рішення має затвердити бундесрат, повідомляє n-tv.de .

Після вступу документа в силу федеральний центр отримає додаткові повноваження по боротьбі з епідемією. Так, міністерство охорони здоров’я може вводити обов’язкову перевірку громадян на наявність коронавіруса в зоні прикордонних залізничних і автомобільних переходів. Будуть введені єдині правила з постачання ліками і по діагностиці захворювання в регіонах.

За дорученням канцлера Ангели Меркель, яка перебуває на домашньому карантині, на засіданні виступив віце-канцлер Олаф Шольц. За його словами, пандемія коронавіруса є кризою якої ніколи не було. Політик представив пакет підтримки німецької економіки, прийнятий урядом. Кабінет вніс в бундестаг проект додаткового бюджету обсягом в 156 мільярдів євро. Документ, в тому числі, передбачає фінансову підтримку сім’ям, самозайнятим громадянам, а також бізнесу. При цьому зазначалося, що мова не йде про компенсацію втраченого прибутку. Запропоновані заходи стосуються, перш за все, питань “виживання і покриття орендної плати”.

Читайте також  Знайдена електронна структура молекули з 126 вимірювань

“Ми прагнемо, щоб перші платежі досягли відповідних компаній до 1 квітня, і що здатність держави діяти довела себе навіть у цій складній ситуації. Важливо, щоб допомога могла надходити швидко і без бюрократичних зволікань”, – заявив у свою чергу міністр економіки Петер Альтмайер. Він пояснив що багато підприємців повинні платити за оренду протягом найближчого тижня. Ухвалення захисних заходів уряду є сигналом для банків, ощадних кас і домовласників, що ці орендні платежі можуть бути виплачені.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут