У ЗМІ часто пишуть про те, що чистити вуха спеціальними паличками небезпечно для здоров’я. Тепер видання ScienceAlert розповіло про один медичний випадок, який підтверджує шкоду чистки вух ватними паличками.

Подробиці випадку лікарі опублікували в спеціалізованому журналі BMJ Case Reports. Історія сталася в 2019 році. Тоді в відділення швидкої допомоги доставили 31-річного чоловіка. У нього спостерігалися напади, а пізніше лікарі виявили, що чоловік знаходиться в стані зміненої свідомості. Після пацієнт розповів, що протягом декількох днів відчував головні болі і нудоту, а також проблеми з пам’яттю. Більш того, останні п’ять років чоловік помічав втрату слуху і болю в лівому вусі.

 

Комп’ютерна томографія показав, що в мозку пацієнта протікає гнійне запалення тканин. Причиною тому стало зараження інфекцією Pseudomonas aeruginosa.

Пізніше лікарі знайшли шматок вати в вушному каналі чоловіка. Інфекція розвинулася саме через присутність стороннього об’єкта в організмі.

Чоловіка вдалося вилікувати, однак дослідники в черговий раз закликають людей не використовувати ватяні палички для чистки вух.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут