Вчені з Невадського університету в Лас-Вегасі довели, що водії на дорогих автомобілях гірше поводяться з пішоходами. Також на ймовірність того, що пішоходу не поступляться дорогою, впливає і стать і раса.

Дослідники вирішили дізнатися , що впливає на рішення водія не зупинятися на переході, щоб пропустити пішохода. Вчені поставили експеримент: вони запросили чотирьох чоловік (темношкірих і білих чоловіків і жінок) і попросили їх переходити дорогу по нерегульованому пішохідному переходу на одній з вулиць Лас-Вегаса. Весь експеримент записувався на відео. Вартість проїжджаючих автомобілів оцінювалася за інформацією в інтернеті.

За весь експеримент тільки 28% водіїв (всього було 461) поступилися дорогою пішоходам на переході. Причому власники дорогих автомобілів робили це рідше. Імовірність того, що вони поступляться дорогою, знижувалася на 3% за кожну 1000$ вартості машини.

Також вчені побачили, що водії частіше зупинялися перед «зеброю», якщо по ній йшла жінка. Також автовласники охочіше давали дорогу білим.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут