Компанія Apple 10 листопада провела презентацію. Традиційною її назвати не виходить – це третій івент компанії за два місяці, що в світі, який був захоплений коронавірусом, виглядає дуже несподівано.

Презентація викликала багато запитань, на які Apple не відповіла. Головний з них звучить так: «Як все це буде працювати?» На презентації були графіки, на яких компанія крутіше всіх, але що з чим порівнювався – досі незрозуміло. На презентації були показані якісь сценарії використання, але чіткого розуміння, як все це буде працювати в реальному житті, немає.

Особисто мене збентежили цифри. Точніше, їх відсутність. Єдиними числами, що називала Apple на презентації свого першого комп’ютерного процесора (нікому ж в голову не прийде цей івент називати презентацією оновлених пристроїв?), Стали кількісні числівники: «до 5 разів швидше обробка графіки», «до 2,3 рази швидше експорт з Lightroom » – подібних заяв було дуже багато, але як їх екстраполювати в реальні поняття, я не знаю.

Зрозуміло, що пояснити якісь базові речі покупцям буде складно. Наприклад, чим будуть корисні цифри ГГц центрального процесора? Для комп’ютерів це, по суті, абсолютно нові процесори, де порівняння необхідні саме такі: в 2,3 рази швидше буде проходити експорт з Lightroom, адже будь-який гик вам скаже, що порівняння потужностей процесорів, побудованих на різних архітектурах, – пропаща справа, оскільки кожна з цих архітектур виконує певний набір команд по-різному. Грубо кажучи, в якихось завданнях найпростіші x86-процесори Intel вирвуться вперед, а десь Apple M1 обскочіт найпотужніший i9, що знаходиться на останньому подиху.

Звичайно, це чисто гіпотетична заява, підтверджувати або спростовувати яку немає сенсу – я його тут розмістив заради розуміння кардинального відмінності двох архітектур процесорів: x86 і ARM.

Інше питання, яке цілком розумно з’явилося у покупців: в чому відмінності нових MacBook Air від 13-дюймового MacBook Pro з двома Thunderbolt?

Основні відмінності

Зовнішній вигляд

Перші макбуки на власній системі-на-чіпі Apple M1 стали свого роду «мулами» – стара обгортка при новій начинці. Тому зовнішній вигляд цих пристроїв залишився аналогічним попереднім. Ось так тепер виглядає 13-дюймовий MacBook Pro з двома Thunderbolt-портами:

А ось так – новий Air:

Головні зовнішні відмінності нових макбуков від старих полягають в клавіатурі. Тепер на «Прошка» вона виглядає ось так:

А ось так на новому Air:

В обох випадках це «ножиці», так що залипати нічого не буде.

Про всіх відмінностях клавіатури ви можете прочитати в тексті мого колеги:

Так що відмінності між двома макбуками точно такі ж, які були і в минулих моделях: Air легший на 110 грам (1,29 кг проти 1,4 кг), а у «Прошки» немає ніяких звужень корпусу – його межі плоскі по всій ширині корпусу. У Air звичайний F-блок кнопок, а у «Прошки» – повноцінний Touch Bar.

Дисплей

Обидва макбука отримали 13,3-дюймові IPS-дисплеї. Це Retina ідентичного дозволу і, відповідно, щільності пікселів: 2560 × 1600 при 227 PPI.

Обидва дисплеї підтримують колірний обхват DPI-P3, у них є True Tone (сподіваюся, якщо ви фотограф або дизайнер, то відключаєте його). Єдина відмінність – яскравість. MacBook Pro видає 500 кд / м², а Air – 400.

Продуктивність

Apple вказує, що 8-ядерний графічний процесор доступний лише в максимальній конфігурації MacBook Air. У версії з SSD на 256 ГБ одне з ядер буде скасовано. У «Прошки» ж все вісім ядер працюють прямо в базі.

Також з Air витягли все кулери. Це означає, що він буде тихим, як планшет, але при виконанні завдань, де потрібна висока продуктивність, він може почати троттліть – тобто занижувати пікову частоту ядер, намагаючись охолодити «камінь». «Прошка» ж отримала активне охолодження, тут є кулер, завдяки якому у комп’ютера буде більше можливостей уникнути троттлінга.

А ось в пам’яті різниці, судячи з усього, ніякої немає. Оперативна пам’ять доступна в двох версіях: на 8 і 16 ГБ. Обсяг SSD залежить від потреб і кишені власника: 256, 512 ГБ, 1 або 2 ТБ. Але, ймовірно, RAM буде відрізнятися по частотах. А може і не буде.

Акумулятор і живлення

Система-на-чіпі Apple M1 дає кращу енергоефективність на відміну від всіх процесорів Intel. І це один з головних каменів в сторону санта-кларінційцев, а точніше, в сторону архітектури x86.

Якщо старий Air видавав 12 годин відео в додатку Apple TV, то з M1 він здатний показувати 18 годин відсів без зупинки. При цьому ємність акумулятора залишилася без змін: 49,9 Вт · год.

Ємність у Pro 13 також залишилася без змін: 58,2 Вт · год, тобто вона більше, ніж у Air. При цьому відео в Apple TV цей макбук здатний показувати вже 20 годин.

Інша відмінність – блок живлення. З Air йде вилка на 30 Вт, з Pro – 61 Вт.

Аудіо

MacBook Air отримав звичайні стереодинаміки, а Pro – стереодинаміки з широким динамічним діапазоном. Зізнаюся, що я з цією справою не стикався, але, ймовірно, Pro звучить голосніше, а стереосцена, видавана їм, буде ширше для користувача.

Крім цього, в Pro стоять мікрофони «студійної якості», які за певних умов дозволяють дуже добре записувати звук. Air такою штукою похвалитися не може.

Ціни

У США до сплати податків Air коштує в діапазоні $ 999-2099. 

MacBook Pro 13 на M1 для американських покупців коштує дорожче – від $ 1299 до $ 2299.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут