Компанія Microsoft збирається випустити нову операційну систему. Вона буде призначена для пристроїв з двома екранами, а також для недорогих планшетів і ноутбуків, що володіють слабкими параметрами (невеликим об’ємом пам’яті і малопродуктивними процесорами). 

Усередині Microsoft ця операційна система носить кодове ім’я Windows Lite, але згодом воно може бути замінено іншим – наприклад, взагалі без згадки Windows. Microsoft створює її з прицілом на майбутнє.

В основі Windows Lite лежить нова оболонка Composаble Shell, а також ядро Core OS – разом вони забезпечують платформі модульну структуру з оптимізацією під різні види пристроїв. Windows 10 заснована на більш неповороткою оболонці Windows Shell, а код Core OS в даний час частково застосовується в шоломі змішаної реальності HoloLens другого покоління і буде використовуватися в ще не анонсований комп’ютері Surface Hub 2X. 

У Windows Lite також використовується компонент з назвою Santorini. Це частина оболонки, завдяки якій операційна система виглядає і працює інакше, ніж Windows 10. У Windows Lite інший інтерфейс – немає плиткового меню і всі елементи адаптовані до сенсорних екранів.

Intel Tiger

Ідею випуску планшетів з двома екранами просуває Intel. У цій компанії навіть є кілька прототипів, і зараз вона шукає партнерів, які надихнуться ними і погодяться випускати щось подібне. 

Microsoft Courier

У Microsoft вже був планшет з двома екранами – Microsoft Courier. Компанія створила його в 2009 році, але так і не випустила, а в 2010 прийняла рішення скасувати розробку. Поява складних смартфонів в 2019 році наштовхнуло керівництво Microsoft на думки про те, що у складних планшетів все-таки з’явиться шанс. За даними ZDNet, Microsoft розробляє такий планшет і випустить його незабаром, але невідомо, на якій операційній системі він буде працювати – Windows Lite або Windows 10.

У Microsoft вже були спроби створення спрощеної версії Windows, але всі вони виявилися провальними. Планшети з Windows RT майже не продавалися, а ноутбуки на Windows 10 S хоча і зустрічаються в магазинах, але майже не користуються попитом, оскільки користувачі вважають за краще повноцінну операційну систему.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут