Нове дослідження припускає, що якщо новий коронавірус, який тепер офіційно іменується COVID-19, схожий на інші віруси свого сімейства, він може залишатися активним на поверхні предметів протягом тижня або навіть більше. Результати опубліковані в журналі Journal of Hospital Infection.

Німецькі вчені узагальнили в своєму дослідженні всю доступну інформацію про стійкість людських і ветеринарних коронавірусів на поверхнях предметів, а також про стратегії інактивації їх методами хімічної дезінфекції в громадських місцях і медичних установах.

Аналіз 22 досліджень показав, що коронавіруси людини, такі як коронавірус атипової пневмонії (SARS), коронавірус близькосхідного респіраторного синдрому (MERS) або ендемічні коронавіруси людини (HCoV), при кімнатній температурі можуть зберігатися на таких поверхнях, як метал, скло або пластик до 9 днів – для порівняння, вірус кору може жити на забруднених предметах лише дві години. Ефективно інактивовані вони можуть бути за допомогою обробки поверхонь розчинами етанолу, перекису водню або гіпохлориту натрію.

Дослідники звернулися до інформації по іншим коронавірусам, тому що про стійкість COVID-19 на відкритих неживих поверхнях поки відомо зовсім небагато.

«В даний час навіть неясно, чи може людина отримати COVID-19, торкаючись до поверхні або об’єкта, на якому є вірус, а потім, торкаючись свого рота, носа або очі», – зазначають автори в своєму дослідженні.

Автори вважають, що 9 днів – це верхня межа, в середньому сімейство людських коронавірусів може виживати від чотирьох до п’яти днів на різних матеріалах, таких як алюміній, дерево, папір, пластик і скло. Хоча деякі ветеринарні коронавіруси, які інфікують лише тварин, можуть зберігатися на неживих предметах більше 28 днів.

Читайте також  Це - найкращий смартфон, який не презентували через коронавірус

«Низька температура і висока вологість повітря ще більше збільшують термін їх життя», – наводяться в прес-релізі слова першого автора статті, медика Гюнтера Кампфа (Günter Kampf) з Університетської лікарні Грайфсвальда.

Щоб зменшити поширення коронавірусу, автори пропонують ретельно дезінфікувати поверхні розчинами, ефективними щодо SARS і MERS. Вони думають, що ж засоби дезінфекції діють і на COVID-19. І, звичайно, обов’язковою мірою є часте миття рук і протирання предметів, з яким могли контактувати інфіковані.

«У лікарнях це, наприклад, дверні ручки, а також кнопки виклику, тумбочки, каркаси ліжок та інші предмети, виготовлені з металу або пластику, що знаходяться в безпосередній близькості від пацієнтів», – пояснює Кампф.

Незважаючи на те, що в аналізі не використовувалися дані про самий вірус COVID-19 – в силу їх відсутності, – автори вважають, що його стійкість на предметах не буде сильно відрізнятися від інших вірусів сімейства.

«Були проаналізовані різні коронавіруси, і всі результати були схожими», – говорить вірусолог Ейке Штайнману з Рурського університету в Бохумі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут