Через пандемії коронавірусу в Україні активно поширюється шахрайство.

Такою інформацією ділиться РБК-Україна.

Китайський вірус, через якого ввели карантин у багатьох країнах, зробив громадян уразливими не тільки в плані здоров’я, а й в плані безпеки. Останнім часом маса нехороших людей користуючись ситуацією намагається нажитися на чужому горі.

За час карантину кількість аферистів зростає з кожним днем. Вони намагаються нажитися обманюючи незахищених і довірливих громадян. Також зростає кількість кібератак пов’язаних з вірусом. Атаки з сайтів, що видають себе за відомі сервіси Netflix, дорослі в два рази.

У повідомленні йдеться про те, що за останні два тижні у зв’язку з китайським вірусом і введенням карантином, кібератаки дорослих майже в двоє. У березні кількість атак становило кілька сотень на день, а в кінці місяця вони досягали п’яти тисяч на день. В середньому щодня здійснювалося близько 2 600 атак.

Також повідомляється, що понад вісімдесят відсотків кібератак були пов’язані з фішинговими сайтами. Всі атаки були спрямовані на отримання доступу до секретних даних користувачів, тобто до паролів і логінів.

Аферисти почали створювати підроблені сторінки і найрізноманітнішими способами виманювати у користувачів потрібну інформацію для доступу до певного сайту. Така інформація потрібна шахраям для легкого доступу до акаунтів і банківських рахунків користувачів.

В останні два тижні було створено понад тридцять тисяч нових сайтів, які були пов’язані з коронавірусів. З них 131 сайт були шкідливими, а 2 777 були підозрілими. У зв’язку з цим експерти радять усім користувачам аналізувати інформацію і бути уважними.

Для початку всім користувачам варто перевірити свої паролі і різні вони для всіх сайтів, не варто завантажувати файли з невідомих джерел, а ще остерігатися файлів, що прийшли на електронну пошту і в яких згадується про китайський вірус. Варто не звертати увагу на додатки в яких йдеться про ліки від коронавируса.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут