Швидкість мобільного інтернету вже досягає майже 10 Гбіт / с  і в майбутньому може  дійти до 1 ТБ / с . Однак це не йде ні в яке порівняння з провідним з’єднанням. Дослідники австралійських університетів стверджують, що встановили новий рекорд швидкості інтернету з використанням оптичного волокна.

За словами дослідників, вони проклали 75 кілометрів звичайного оптичного волокна між кампусами Мельбурнського королівського технологічного інституту, Технологічного університету Суинберна і Університету Монаша. В ході експерименту фахівці зафіксували швидкість в 44,2 Тбіт / с, що є світовим рекордом. 

Щоб уявити таку швидкість, як приклад наводиться теоретична можливість завантажити вміст більше 50 дисків Blu-ray Ultra HD об’ємом 100 ГБ кожен за одну секунду.

«Наше дослідження демонструє здатності вже існуючих оптоволоконних ліній, які можуть бути основою нинішніх і майбутніх мереж зв’язку. Наша розробка маштабна і здатна задовольнити майбутні потреби », – зазначив автор дослідження і лектор Університету Монаша Білл Коркоран.

Для досягнення рекордної швидкості була застосована технологія мікростільників, яка забезпечує більш ефективну передачу даних. Ці мікростільники генеруються всередині волокна кабелю з вбудованими резонаторами з мікроплоскостямі. За словами дослідників, технологія вперше була випробувана в польових умовах. 

Вчені відзначають, що в довгостроковій перспективі вони сподіваються створити інтегровані фотонні чіпи, які дозволять досягти такої швидкості передачі даних по існуючим оптоволоконним каналав зв’язку з мінімальними витратами.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут