Панелі на базі перовскітних матеріалів завдяки особливій кристалічній структурі здатні ефективно поглинати сонячну енергію. Однак існуючі розробки недовговічні, руйнуючись під дією кисню, вологи і світла. Корейські вчені повністю переглянули концепцію перовскитів, добившись як високого коефіцієнта перетворення енергії, так і довговічності виробів.

Про результати дослідження повідомила команда з Корейського передового інституту науки і технології (KAIST), Сеульського національного університету і Університету Сечжона. Для підвищення міцності перовскитів були перемішані молекули, які розташовані в двомірних шарах, що складаються з фенетіламмонія. Це дозволило підвищити ефективність і довговічність готових сонячних панелей без використання додаткових захисних покриттів.

В ході експерименту вдалося досягти максимальної ефективності перетворення світла в 20,7% при збереженні ресурсу матеріалу до 80% після 1000 годин безперервної роботи. При використанні кремнію ефективність зросла до 26,7%, що лише трохи менше актуального рекорду – 27,7%. 

«Ми розробили високоякісний перовскітний матеріал в поєднанні з кремнієвими сонячними елементами, що дозволило створити першокласні перовскит-кремнієві тандемні елементи світового класу, – розповідають вчені. – Нашою кінцевою метою буде розробка суперефективних тандемних сонячних елементів, які сприяють збільшенню коефіцієнта перетворення сонячної енергії ».

За словами дослідників, наступним кроком буде подолання рубежу в 30% ефективності перетворення світла.

Читайте також  Ученые установили новый рекорд скорости передачи данных

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут