Home Технології Повільний Wi-Fi. Що робити, щоб домашній інтернет працював краще

Повільний Wi-Fi. Що робити, щоб домашній інтернет працював краще

Перед тим, як звертатися до провайдера, можна самостійно провести ревізію свого підключення

683
0

Декілька тижнів Україна вже живе на карантині і багато працювали прямо з дому. Відповідно, всі ті, хто “соціально дистанціювався”, стали споживати більше інтернет-трафіку.

зміст:

  • В Україні інтернет кращий, ніж в Європі,
  • Чому повільно працює Wi-Fi і як це виправити,
  • Поради провайдера, як покращити роботу домашнього Wi-Fi.

При цьому варто враховувати, що в рідних “чотирьох стінах” залишалися, крім дорослих, ще й школярі зі студентами. Вони теж стали викачувати і закачувати більше даних. Причому необов’язково тільки в освітніх цілях, спілкуючись з викладачами. Наприклад, по відеоконференцзв’язку Zoom. В кінці березня 2020- го однойменний мобільний додаток очолив список найпопулярніших як серед iOS-, так і Android-користувачів України.

Через перешкоди  українцям доведеться поміняти домашній Wi-Fi

Безсумнівно, підлітки активно вантажили канали з онлайн-іграми, фільмами та іншим тяжким контентом. В таких умовах – і з урахуванням продовженого до 24 квітня 2020 го карантину – надійність і ефективність домашньої інтернет-мережі придбали першорядне значення.

повільний вай фай сигнал що робити

В Україні інтернет кращий, ніж в Європі

Про збільшення споживання трафіку розповіли багато учасників ринку. Найбільші точки обміну трафіком зафіксували зростання обсягу передачі даних приблизно на чверть. У деяких інтернет-провайдерів обсяг переданих даних виріс ще більше. Компанії приступили до розширення каналів і зміцнення своєї інфраструктури.

За магістральну частину всесвітньої павутини українцям, на відміну від жителів інших держав, можна не переживати. Влада Європейського Союзу, наприклад, минулого тижня почали бити на сполох і попросили Netflix, Google і Amazon знизити якість потокового відео. Тому що інфраструктура Старого Світу була перевантажена. Особливо в деяких країнах, де кількість хворих коронавірусом перевалило за тисячу людей.

Рядові користувачі самі собі “адміни” в своїх домашніх кабельних або Wi-Fi-мережах. З настільними комп’ютерами, ноутбуками і смартфонами їх власники навчилися більш-менш розбиратися. Користуватися антивірусами, постійно і регулярно їх оновлюючи. А також вибирати менш “ненажерливий” інтернет-браузер і очищати його тимчасові папки де збирається там багато віртуального “мотлоху”.

Найчастіше найслабша ланка – це саме домашній hot-spot (або Wi-Fi). Тому роутеру варто приділити особливу увагу і пройтися по пунктах, викладеним нижче.

як збільшити швидкість wi-fi сигналу будинку

Чому повільно працює Wi-Fi і як це виправити:

  • перевірте технічні характеристики обладнання. У Києві, та й не тільки, можна знайти провайдерів, що пропонують швидкості 1 Гбітс / с. І це, безсумнівно, добре, але потрібно враховувати пропускну здатність домашньої “гарячої точки”. Роутер може і не підтримує таку швидкість. Тому перед тим, як підключити гігабітний канал або купити додому hot-spot, потрібно переконатися, що вони “подружаться”. Тобто роутер зможе забезпечити максимум, обіцяний провайдером;
  • увагу при відеодзвінках. При проведенні віртуальних “нарад” з включеним відео інтернет-канал вантажиться в обидві сторони, як на завантаження (download), так і на віддачу (upload). Якщо сервіс починає пригальмовувати, можливо, варто переключитися тільки на аудіозв’язок;
  • запитаєте провайдера. Не виключено, що оператори в рамках антикризових заходів підвищили ліміти швидкостей. Або це можна зробити за запитом в службу підтримки вашого постачальника послуг. Тому доцільно дізнатися, які “плюшки” може запропонувати вам ваш провайдер;
  • правильне розташування Wi-Fi-роутера. Залізобетонні стіни аж ніяк не сприяють хорошому бездротовому покриттю. Тому, можливо, треба поміняти розташування роутера для того, щоб швидкість була вище. Наприклад, розташувати якомога ближче до центру вашого житла;
  • кабель – найкраще рішення. Зрозуміло, що Wi-Fi – це зручно. Але оскільки ще місяць потрібно жити і працювати вдома, можливо, не зайвим буде прокласти в сусідню кімнату Ethernet-кабель і підключити до нього робочий ноутбук. Тоді ніякі перешкоди – стіни або сусідські роутери – не будуть страшні.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Share via
Copy link
Powered by Social Snap