Айтішники з Університету Іннополіса навчили нейромережу визначати наявність коронавірусної інфекції у людей. Для цього потрібен лише рентгенографічний знімок грудної клітини. Фахівці планують запустити онлайн-сервіс, який допоможе лікарям швидше виявити хворобу у пацієнтів.

У центрі штучного інтелекту в університеті останні п’ять років займаються розпізнаванням медичних зображень. Співробітники навчили нейромережу на 28 тисячах медичних зображеннях з пневмонією, а також на 94 знімках, взятих у хворих COVID-19.

Діагнози нейромережі порівняли з діагнозами лікаря-рентгенолога. Передбачення алгоритму про наявність чи відсутність патології співпадає з описом лікаря в 80% випадках. Алгоритм не помилився в 13% випадків, в яких лікар не зміг визначити патологію.

«Точність нейромережі поки недостатня для повсюдного клінічного застосування, – пояснює Раміль Кулі, керівник центру ШІ. – Але сам метод після доопрацювання виявиться корисним при масових дослідженнях легень. Тестів на вірус набагато менше, і вони вимагають додаткових ресурсів. Масовий скринінг і аналіз знімків органів грудної порожнини допоможе виявляти хворих коронавірус серед населення, а також планувати лікування ».

Розробники вважають, що онлайн-сервіс автоматизованого визначення можна розгорнути в хмарі. Тоді до системи отримають доступ рентген-кабінети з важкодоступних і віддалених поселень. Зараз його розробляють. Запуск може відбутися після того, як набереться достатня кількість рентгенівських зображень з коронавірусом в навчальній вибірці, пояснив Кулі.

Нагадаємо, що зараз коронавірус діагностують за допомогою аналізу крові, мазка на мікрофлору з носа і зіву (місце на стику глотки і порожнини рота).

Читайте також  З’явилося відео з розпакуванням робота-пса від Boston Dynamics за $ 75 000

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут