Як передбачається, в наступні п’ять років гіперзвукові ракети вийдуть на оперативний простір і почнуть широко використовуватися у військових операціях. На цьому шляху військові США вчора пройшли важливий рубіж – досвідчений планує блок гіперзвукової ракети здійснив свій другий успішний політ і готовий для передачі розробникам систем озброєння.

Як повідомляє сайт Naval News, 19 березня о 22:30 за місцевим часом представники Військово-морського флоту США спільно з представниками Сухопутних військ США провели запуск блоку гіперзвукової ракети (C-HGB, common hypersonic glide body). Спільний запуск означає, що блок послужить універсальною основою як для озброєння морського базування, так і для сухопутного озброєння. Подібний підхід обіцяє здешевити виробництво за рахунок маси універсальних компонентів і вузлів як самої ракети, так і пускових установок.

Кадр з досвідченого запуску гіперзвкового планера на Гаваях
Кадр з досвідченого запуску гіперзвукового планера на Гаваях
Пуск планера проведений на Тихоокеанському ракетному полігоні Кауаї на Гаваях. На цільової траєкторії планер розвинув гіперзвукову швидкість і досяг точки удару. Це другий запуск досвідченого надзвукового планера. Перший запуск відбувся в жовтні 2017 року. Яка швидкість руху була досягнута на траєкторії польоту до цілі, не повідомляється. В цілому перед розробниками стоїть завдання добитися швидкості польоту, яка буде в п’ять разів перевищувати швидкість звуку (з числом Маха рівному 5).

В ході випробування планер C-HGB не ніс ніякої корисної навантаження, навігаційної або бойової. Також немає інформації про наявність чи відсутність жароміцного екрану, що захищає корпус ракети і обладнання від перегріву під час руху ракети в атмосфері з величезними швидкостями. Все це буде розроблятися і випробовуватися на наступних етапах.

Також в ході дослідного запуску за польотом гіперзвукового планера уважно стежила служба протиракетної оборони США (MDA, Missile Defense Agency). Служба збирала всі можливі дані, щоб в подальшому розробити механізми захисту від ворожих гіперзвукових ударів. Розробка зброї і методи захисту завжди йдуть разом, тому досвідчений запуск гіперзвукового планера виявився цінним досвідом як для нападу, так і для захисту від нього.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут