Вчені з Університету Осаки розробили робота, схожого на дитину, який може «відчувати біль» через синтетичну шкіру. Його назвали Аффетто (Affetto). Про це повідомляється на сайті Університету Осаки.

За словами дослідників, робот відчуває і розрізняє легкі дотики і сильні удари, реєструє зміни тиску на синтетичну шкіру. Аффетто забезпечили «больовою нервовою системою», що сприймає торкання і удари за допомогою технології штучного інтелекту. Крім того, робот реагує на «больові відчуття», змінюючи міміку обличчя.

Розробка Аффетто велася з 2011 року. Спочатку він був тільки дитячою головою, яка могла показувати обмежений спектр емоцій – посмішку або похмурий погляд. Тепер же роботу-дитині додали штучну шкіру, оснащену 116 тактильними датчиками, а діапазон виразів його обличчя розширився – по завіреннях учених, Аффетто може показувати більш тонкі емоції, ніж смуток або радість.

«Інженери і матеріалознавці університету розробили нові тактильні датчики і прикріпили їх до синтетичної шкіри Аффетто. Завдяки цьому він зміг розрізняти сильні і м’які дотики до свого тіла », – говорить провідний дослідник проекту Мінору Асада.

Як стверджують дослідники, за допомогою Аффетто вони планують навчити штучний інтелект «розуміти» больові відчуття. Таким чином вчені хочуть, щоб роботи змогли проявляти співчуття і емпатію до людей, які відчувають біль. Саме тому роботу дали можливість міняти емоції на обличчі – таким чином люди зможуть отримувати підтримку від Аффетто. За словами Асади, яка за сумісництвом очолює Японське суспільство робототехніки, в Японії вважається, що всі предмети мають «душу», в тому числі металеві роботи – тому вони нічим не відрізняються від живої людини і теж могли б відчувати біль в тому ж розумінні, що й люди.

Штучна «больова нервова система» була представлена на конференції Американської асоціації просування науки (AAAS), яка проходила в Сіетлі з 13 по 16 лютого 2020 року. Асада говорив на презентації, що винахід розрахований в першу чергу на стрімко старіюче населення Японії – нові роботи зможуть надавати підтримку і проявляти емпатію до самотніх людей похилого віку. Однак, як підкреслив учений, ще належить розробити повноцінне тіло андроїда і зробити обличчя більш виразним і схожим на людське, щоб подолати «ефект зловісної долини». Інженери в найближчому майбутньому повинні подолати такі проблеми, як присутність природньої асиметрії, а спектр емоцій необхідно розширити ще більше. Коли ці проблеми будуть вирішені, люди більше не зможуть відрізняти роботів від людей, зазначив Асада.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут