Щоб зарядити телефон буде відбуватися автоматично і непомітно для користувача – через екран, забезпечений новою технологією перетворення світла в енергію на основі плівки з квантовими точками.

Інженери-матеріалознавці з Університету Квінсленда, Австралія побили світовий рекорд по перетворенню сонячної енергії в електрику за допомогою квантових точок – крихітних штучних кристалів. Ці наночастинки можна друкувати на гнучких листах і використовувати як прозору штучну шкіру для живлення мобільних телефонів і електромобілів, клеїти на вікна та інші поверхні, повідомляє Guardian.

Від попередніх розробка австралійців відрізняється малою вагою, еластичністю і здатністю працювати при слабкому освітленні – в хмарну погоду або в приміщенні.

Вчені розраховують коммеціалізіровать свою ідею і пропонують використовувати її компаніям, що виробляють мобільні телефони.

На цьому вчені зупинятися не збираються. А протягом трьох-п’яти років випустити на ринок більш габаритні рішення ідеї – наприклад, для живлення електромобіля за рахунок його поверхонь, що уловлюють світло і перетворюють його в енергію.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут