У Мережі з’явилася інформація про невідомий процесор Intel, який називається Core i3-1000NG4. Принаймні саме так його визначає бенчмарк 3DMark Time Spy.

Джерело каже, що це двоядерний CPU з підтримкою Hyper-Threading, що працює на частотах 1,1-2,3 ГГц. І якщо до базових низьких частотах у нових CPU Intel ми вже звикли, то максимальна здається занадто низькою. Однак, все залежить від того, що це за процесор.

Джерело не висуває ніяких припущень, але ми можемо зробити це самі, спираючись на ряд чинників. Почнемо з назви. Вона незвичайна, але все ж досить схожа з назвами CPU лінійки Ice Lake. Наприклад, G4 – це явно вказує на конфігурацію інтегрованого GPU.

Індекс i3-1000 також особливих питань не викликає. А ось буква N зустрічається в такому вигляді вперше. Ті ж моделі Ice Lake не мають ніяких букв між номером моделі і назвою GPU. Зате буква N зараз, нехай і дещо інакше, використовується компанією Intel в іменах «атомних» процесорів.

Згідно з чутками, витоками і офіційними даними, в цьому році нас чекає лінійка мобільних CPU Tiger Lake, але Core i3-1000NG4 навряд чи до неї відноситься, так як частоти занадто вже низькі. Для порівняння, поточний Core i3-1000G4 працює на частотах 1,1-3,2 ГГц. Таким чином, Core i3-1000NG4 може бути частиною лінійки Tiger Lake тільки в разі, якщо максимальна частота вказана джерелом невірно.

Читайте також  Японці створили робота, який «відчуває» біль

Але також ми знаємо, що в цьому році повинні вийти і нові «атомні» процесори Intel з новою архітектурою Tremont. І дуже схоже, що Core i3-1000NG4 – це саме такий CPU. На це натякають і низькі частоти, і буква N в назві, і ім’я, схоже по структурі на імена Ice Lake, а нові «атомні» CPU теж будуть 10-нанометрові.

У це припущення поки не дуже вписується тільки ставлення обвинуваченого CPU до сімейства Core, адже зараз «атомні» процесори є частиною родини Pentium і Celeron, але тут нас цілком можуть очікувати зміни.

До слова, можна також згадати і сімейство Core m, яке зараз, щоправда, такого імені не носить. Не виключено, що Core i3-1000NG4 може відноситись саме до нього, хоча буква N в такому випадку виглядає зайвою, та й максимальні частоти у сучасних наденергоефективних процесорів Intel також істотно вище.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут