Компанія Google повторно опублікувала свою доповідь про»квантову перевагу”. Місяць тому він з’явився на сайті NASA, але незабаром був видалений з широкого доступу після того, як IBM виступила з критикою.

Тепер анонс зроблений честь по честі — з заміткою в офіційному блозі і публікацією в престижному науковому журналі Nature дослідницької статті команди Google.

Як пояснює Google, суть прориву в тому, що 53-кубітний комп’ютер Google Sycamore зумів вирішити завдання, на яку у найшвидшого сучасно суперкомп’ютера пішло б близько 10 тисяч років. Sycamore ж вирішив її за 200 секунд.

Теоретично, це відкриває двері для безлічі технологій майбутнього, включаючи розробку поліпшених батарей і відкриттів у медицині. Насправді Sycamore поки майже марний з точки зору практики — він був створений виключно для демонстрації того, що квантові комп’ютери працюють, як очікувалося.

Тим не менш, це важливий етап у розвитку технології, яка в майбутньому може вплинути на людство. В інтерв’ю MIT Technology Review глава Google Сундар Пічаї (Sundar Pichai) порівняв експеримент з першим польотом братів Райт: «Перший літак летів лише 12 секунд, і в цьому теж не було практичної користі. Але це довело можливість того, що літак може літати».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут