Сполучені Штати регулярно закуповують партії озброєння радянського зразка в колишніх країнах соціалістичного табору. Про це у коментарі Експрес-онлайн розповів Антон Міхненко, заступник директора Центру дослідження армії, конверсії та роззброєння.
“У нашому випадку це ті ж самі автомати Калашникова, —  каже військовий експерт.  —  Навіщо вони їм потрібні?  По-перше для тренувань на своїх базах. Приміром, під час підготовки відбиття атак того ж Талібану. У тренуваннях вони використовують зброю якою справді озброєний противник. Також це зброєння може бути модернізоване та використане власними підрозділами. Географія застосування армії США досить широка, тож можуть виникати ситуації, коли бійці мають мати і зброю свого противника. Також ці закупки можуть бути зроблені і для допомоги союзникам США із числа країн де таке озброєння є більш звичним”.
Нагадаємо, Державна служба експортного контролю України оприлюднила статистику торгівлі українськими виробниками різними видами озброєнь.
У 2017 році була продана єдина партія важкого озброєння —  Таїланд закупив 16 танків «Оплот». Також Україна експортувала в США 15 040 автоматів і пістолетів-кулеметів, і 790 одиниць легкого озброєння —  переносних протитанкових рушниць і гранатометів. Ще одним великим імпортером став Узбекистан, який закупив дві тисячі одиниць стрілецької зброї. Решта торгових партнерів придбали незначні партії зброї.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут