Дані про телефонні дзвінки й переглянуті в браузерах сторінки на смартфонах китайського виробника Xiaomi начебто передаються на сервери іншої китайської ІТ-компанії Alibaba. Водночас компанія підтвердила, що збирає дані, але лише анонімізовані й за згодою користувачів.

Про те, що дані власників смартфонів Xiaomi передаються без їхньої згоди, повідомив Forbes із посиланням на фахівця з кібербезпеки Ґабріела Сирліґа.

Його дослідження показало, що стандартний браузер Xiaomi зберігав дані про всі відвідані вебсайти та пошукові запити, а також про новини з агрегатора, передвстановленого на смартфоні. Усі ці дані передавалися на сервери в Сінгапурі та Росії, домени яких були зареєстровані в китайському Пекіні.

Крім того, за словами Сирліґа, сам спосіб передання даних Xiaomi дуже ненадійний, і зловмисникам порівняно легко отримати доступ до особистої інформації про власників пристроїв.

Інший фахівець із кібербезпеки Ендрю Тірні на прохання Forbes провів окреме розслідування й виявив, що такі ж дані збирають браузери Xiaomi — Mi Browser Pro та Mint Browser, які продаються в магазині застосунків Google і можуть бути встановлені на будь-який пристрій Android.

Своєю чергою, в Xiaomi заявили, що твердження фахівців є неправдивими, наголосивши, що компанія ставить безпеку й приватність на чільне місце у своїй діяльності.

Водночас речник Xiaomi визнав, що дані про перегляд вебсторінок у стандартному браузері справді передавалися, але лише з метою «покращення загального враження від користування продуктом». Твердження, що зібрані дані можна легко перехопити або що за ними легко встановити особу користувача, компанія відкинула.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут