Французький антимонопольний орган наклав на Apple штраф в розмірі 1,1 млрд євро за зловживання економічним перевагою над сторонніми продавцями продукції компанії.

Яка очолює відомство Ізабель де Сільва (Isabelle de Silva) сказала, що «Apple і два її оптовика домовилися не конкурувати і перешкодити дистриб’юторам конкурувати між собою, тим самим стерилізуючи оптовий ринок продуктів Apple».

Антимонопольники виявили, що Apple ефективно перешкоджала зниження цін на її продукцію іншими продавцями, в результаті чого ця продукція продавалися за тією ж ціною, що і у власному каналі продажів Apple. Більш того, з’ясувалося, що Apple створила для цих преміальних посередників «несправедливі і несприятливі комерційні умови», тоді як у власному каналі вона демонструвала більш сприятливе ставлення.

Згадані вище оптовики Apple – Tech Data і Ingram Micro – отримали штрафи в розмірі 76,1 млн євро і 62,9 млн євро відповідно.

За словами представника Apple, «рішення французького антимонопольного органу бентежить». У компанії планують подати апеляцію.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут