Учасники Chromium, підтримуваного компанією Google , виправлять код проекту на більш толерантний до меншин. Зміни були анонсовані на сайті організації, повідомляє видання 9to5google.

У коді продуктів проекту Chromium, в який входить браузер Chrome, зникнуть фрази blacklist і whitelist (з англійської «чорний список» і «білий список»). За словами учасників проекту, дане нововведення було прийнято в рамках боротьби з расизмом. У зв’язку з цим Chromium порекомендував програмістам використовувати «більш інклюзивні терміни».

У повідомленні також йдеться, що використовуються в коді blacklist і whitelist будуть замінені на фрази blocklist і allowlist (з англійської «заблокований список» і «дозволений список»). За словами програмістів, перейменування не привнесуть ніяких функціональних змін в роботі проекту і браузера.

Журналісти відзначили, що рекомендація використовувати расово нейтральні терміни в проекті Chromium з’явилася в жовтні 2019 року. Видання відзначило, що в багатьох розділах коду зустрічаються згадки blacklist і whitelist.

Раніше фрази blacklist / whitelist і master / slave (дослівно з англійської «господар» і «раб») були видалені з кодовою бази мови програмування Go, що розробляється Google. У повідомленні говорилося, що зміни не призведуть до втрати забезпечення сумісності в продуктах.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут