Китай знову опинився попереду планети всієї в тому, що стосується науково-технічного прогресу. Країна вивела на орбіту перший в світі супутник, який буде тестувати зв’язок нового покоління, яке прийде на зміну 5G – шостого, або, по-простому, 6G.

Як повідомляє BBC, супутник, який повинен протестувати роботу мереж шостого покоління, був запущений з космодрому Тайюань і виведений на орбіту ракетою-носієм Long March 6. Проте, зараз поки що рано говорити про тести мереж шостого покоління на Землі і тим більше про їх впровадження навіть в обмежених масштабах. Це покоління зв’язку поки що навіть не має свого стандарту. Єдине, чого від нього поки чекають – це розширення смуги зв’язку до терагерцового діапазону, в той час, як інші покоління використовують гігагерцевий. Це означає, що швидкість зросте до просто космічних показників – аж до терабіта в секунду. Проте, поки що неясна сфера його застосування, і чи потрібен взагалі нам настільки швидкий інтернет на поточній ступеня розвитку технологій.

Розробка зв’язку знаходиться тільки на початковому етапі, вчені зіткнулися з цілою низкою технічних складнощів, і невідомо, як саме вони збираються їх вирішувати. Говорити про мережі шостого покоління раніше 2030 роки не доведеться.

У супутника є й інші завдання крім тестування мереж 6G. Зокрема, китайці оснастили його системою дистанційного зондування, яка дозволить моніторити різні стихійні лиха. Це, в першу чергу, повені, лісові пожежі і так далі.

Відзначимо, що недавно Київстар встановив рекорд швидкості в мережі 4G у співпраці з відомою китайською компанією Huawei, головним технологічним партнером оператора. Швидкість перевищила вісімсот мегабіт в секунду, що стало можливим завдяки одночасному використанню всіх доступних частот – 900, 1800 і 2600 мегагерц, так званої агрегації частот.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут