Китай знову опинився попереду планети всієї в тому, що стосується науково-технічного прогресу. Країна вивела на орбіту перший в світі супутник, який буде тестувати зв’язок нового покоління, яке прийде на зміну 5G – шостого, або, по-простому, 6G.

Як повідомляє BBC, супутник, який повинен протестувати роботу мереж шостого покоління, був запущений з космодрому Тайюань і виведений на орбіту ракетою-носієм Long March 6. Проте, зараз поки що рано говорити про тести мереж шостого покоління на Землі і тим більше про їх впровадження навіть в обмежених масштабах. Це покоління зв’язку поки що навіть не має свого стандарту. Єдине, чого від нього поки чекають – це розширення смуги зв’язку до терагерцового діапазону, в той час, як інші покоління використовують гігагерцевий. Це означає, що швидкість зросте до просто космічних показників – аж до терабіта в секунду. Проте, поки що неясна сфера його застосування, і чи потрібен взагалі нам настільки швидкий інтернет на поточній ступеня розвитку технологій.

Читайте також  П’ятеро співробітників Amazon викрали смартфони iPhone 12 на півмільйона євро

Розробка зв’язку знаходиться тільки на початковому етапі, вчені зіткнулися з цілою низкою технічних складнощів, і невідомо, як саме вони збираються їх вирішувати. Говорити про мережі шостого покоління раніше 2030 роки не доведеться.

У супутника є й інші завдання крім тестування мереж 6G. Зокрема, китайці оснастили його системою дистанційного зондування, яка дозволить моніторити різні стихійні лиха. Це, в першу чергу, повені, лісові пожежі і так далі.

Відзначимо, що недавно Київстар встановив рекорд швидкості в мережі 4G у співпраці з відомою китайською компанією Huawei, головним технологічним партнером оператора. Швидкість перевищила вісімсот мегабіт в секунду, що стало можливим завдяки одночасному використанню всіх доступних частот – 900, 1800 і 2600 мегагерц, так званої агрегації частот.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут