Для підтвердження Covid-19 лікарі дивляться рівень кисню в крові, навіть коли немає явної задишки.

Чому не з’являються симптоми, якщо в організм вже проник коронавірус? Ймовірні причини назвала професор вірофізікі в канадському Університеті Раєрсон Кетрін Боухемін .

  • Імунна система занадто довго реагує. Симптоми виявляться, але пізніше.
  • Імунітет, навпаки, почав діяти дуже рано – швиденько “переміг” вірус, не дав йому “розмножитися”, і симптоми не встигли навіть розвинутися.
  • Концентрація збудника в організмі дуже маленька, недостатня, щоб викликати бурхливe імунну відповідь і з’явилися симптоми.

Уявіть, що вірус – це вторгнення ворогів , – пояснює Кетрін Боухемін. – Якщо загарбники заходять по одному і ви їх одразу помічаєте, то не важко буде виштовхнути агресорів з дому. Ви навіть не постраждаєте. Відповідно, симптоми не будуть “.

Це ситуація небезпечна. По-перше, така людина буде активно заражати інших, сам того не підозрюючи. По-друге, імунній системі рано чи пізно доведеться дати відповідь, причому відразу величезній кількості “ворогів”. І ця відповідь може виявитися дуже бурхливою.

Іноді імунні клітини настільки агресивні, що органи більше страждають від їх активності, ніж від дій самого вірусу.

Як бачимо, важливо розрізняти симптоми як результат дії SARS-CoV-2 і симптоми, викликані відповіддю імунітету на вірус. Кашель і лихоманка – явні показники, що імунні клітини борються з вірусом. Але якщо самопочуття відмінне, це не означає, що в організмі не йде боротьба. Просто вона не відчувається.

Коли імунітет все-таки “програє” вірусу, розвиваються дихальна недостатність, пневмонія, у важких випадках – фіброз, ураження різних органів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут