Коронавірус значним чином позначився на житті людей по всьому світу, при цьому пандемія триває, забираючи все більше життів. Експерти розповіли про найбільш ймовірні шляхи зараження COVID-19.

Фахівці з Інституту вірусології і досліджень в області ВІЛ, що працює при Університеті Бонна на території Німеччини, провели дослідження з метою з’ясувати найбільш ймовірний шлях зараження коронавірусною інфекцією. В рамках аналізу його автори брали зразки з дверних ручок, телефонів або туалетів. Однак згодом їм не вдалося культивувати SARS-CoV-2 в умовах лабораторії. Це має на увазі відсутність підтверджень здатності коронавируса виживати на поверхнях. Зараження таким шляхом можливо, але при збігу деяких умов, наприклад, коли хворий кашляє собі в руку, стосується чогось, а інший відразу ж контактує з предметом.

Також робота підтвердила, що найбільший ризик підхопити COVID-19 існує при вдиханні крапель в процесі безпосереднього близького спілкування з носієм коронавірусної інфекції. Мокротиння виділяється, коли хворий кашляє або чхає. При цьому Крістіан Дростен, що представляє знаходиться в Берліні університет Charite, вказав, що SARS-CoV-2 вкрай схильний до висихання, на тлі чого не передається повітряним шляхом. Існує також орально-фекальний спосіб передачі коронавірусом. В даному випадку він поширюється з їжею, брудними руками і предметами побуту.

Підхопити Коронавірусну інфекцію можна навіть від людини, у якої не спостерігається симптомів ГРВІ. Деякі люди переносять недугу без явних ознак збою в організмі, а ще найбільша “заразність” відзначається в останні дні інкубаційного періоду. Останній може тривати до 14 днів. У той же час від кішок або собак вірус не передається. Принаймі, поки відсутні конкретні пошкодження того, що таке можливо.

Дослідники вказують, що найбільш вірний спосіб захистити себе від COVID-19 – дотримуватися самоізоляції до спаду пандемії. Важливим моментом виступає дотримання особистої гігієни. У той же час важливо розуміти, що рукавички і маски покликані перешкодити поширенню коронавируса, якщо людина вже хвора. На тлі тривалого інкубаційного періоду майже будь-хто може опинитися носієм COVID-19, а карнітин допомагає виключити небажані контакти.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут