Китайські вчені з’ясували, що 44% випадків поширення коронаврусной інфекції відбувається від людей, у яких протікає інкубаційний період захворювання. Піком ймовірності зараження вважається перший-другий день до прояву початкових симптомів.

Для дослідження вчені взяли мазок з носа і горла пацієнтів, які були доставлені в лікарню в період з 21 січня по 14 лютого. Всього в експерименті взяли участь 94 людини, у яких бралися проби протягом 32 днів після появи перших ознак коронавируса. Таким чином фахівці визначили, що кількість ДНК вірусу було максимальним в перший день прояву симптомів COVID-19, а потім протягом 21 дня це число зменшувалося. Автори зробили висновок, що інфікована людина найбільш заразний в самому початку хвороби, поки імунна система не почне боротьбу з патогенами.

У 77 випадках дослідникам були відомі люди-джерела SARS-CoV-2 і від них хворі пацієнти. За допомогою цих даних учені розрахували термін, коли людина найбільш заразна для оточуючих. Це відбувається за 2,3 дня до початкових ознак інфекції, а максимальної ймовірність передачі стає за 0,7 дня до прояву перших симптомів. Німецькі фахівці прийшли до аналогічного висновку, провівши схоже дослідження.

Також вдалося визначити, що до десятого дня імунна система вбиває вірус, виробляючи антитіла, тому кількість патогенів в цей період різко зменшується. Значить, можна говорити про те, що люди з яскравими симптомами виділяють більше SARS-CoV-2, ніж безсимптомні носії. Крім цього, вчені з’ясували, що виділення вірусу з носа і горла відбувається тільки на ранніх етапах зараження, а при появі сильних симптомів виробництво даних мікроорганізмів досягає піку, коли захворювання вже дісталося до легких, повідомляють РІА Новини.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут