Дані супутники НАСА дозволили визначити викиди міст та районів – як виявилося, міста з високою щільністю населення викидають менше вуглекислого газу. Так вчені змогли визначити конкретні критерії того, чому одні населені пункти шкодять атмосфері більше, ніж інші.

Нові дані про викиди вуглекислого газу, які отримала НАСА, дозволяє детально визначити кількість шкідливих речовин, які виробляють 20 міст світу і їх райони. Так вчені вперше змогли зробити висновок про те, що в міру збільшення щільності населення міста зменшується викиди вуглекислого газу в розрахунку на одну людину.

Дослідження також демонструє, як супутникові вимірювання парникового газу можуть дати швидкозростаючим містам нові інструменти для відстеження викидів вуглекислого газу. Вчені впевнені, що вони зможуть дати владі конкретні рекомендації, які дозволять містам стати більш «зеленими».

На міста припадає понад 70% світових викидів вуглекислого газу, пов’язаних з виробництвом енергії, а стрімка урбанізація збільшує їх кількість. Однак деякі густонаселені міста викидають більше вуглекислого газу на душу населення, ніж інші.

Щоб краще зрозуміти, чому одні міста викидають більше газу, ніж інші, НАСА розрахувала викиди вуглекислого газу для 20 міських районів на декількох континентах. Міста з різною щільністю населення були відібрані на основі якості та кількості наявних по ним даних. Перевагу було віддано містам з мінімальною рослинністю, оскільки рослини можуть поглинати і виділяти вуглекислий газ, що ускладнює інтерпретацію результатів.

«Інші вчені використовували статистику по паливу, розмірами будинків і виробництв, – відзначили в НАСА. – Ми ж отримуємо дані з космосу, щоб фактично виміряти концентрацію вуглекислого газу над містом ».

Вчені висунули гіпотезу, що більш густонаселені міські райони, як правило, викидають менше вуглекислого газу на людину, оскільки вони більш енергоефективні: в цих районах потрібно менше енергії на людину через активне використання громадського транспорту, ефективне опалення та охолодження багатоквартирних житлових будинків.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут