Найпроблемнішим компонентом сучасного смартфона є хімічний акумулятор, який як і раніше доводиться заряджати практично щожня, як і 10 років тому. А значить звичайному користувачеві регулярно доводиться працювати зі смартфоном, який знаходиться на зарядці.

Чи можна користуватися телефоном або планшетом під час зарядки?

В першу чергу, слід розглянути питання безпеки, щоб виключити ймовірність удару струмом. У випадку з зарядними пристроями для мобільних гаджетів це не просто застереження для проформи, а цілком реальна загроза, від якої рятує вихідне програмне забезпечення (комплектного) адаптера .

Однак не все так просто, адже дуже багатьох не влаштовує, наприклад, 5 ватних зарядний пристрій, який клали в коробку з iPhone. Для більш ефективної зарядки яблучного гаджета можна придбати пристрій з більшою силою струму від Apple або інших перевірених виробників. В такому випадку користуватися смартфоном під час зарядки буде як і раніше безпечно, але буде знижений (на дуже мале значення) термін придатності акумулятора .

Найнебезпечніший варіант – покупка дешевого зарядного пристрою від безіменного виробника. Такий адаптер може реально вбити людину і такі події вже мали місце. Причому в декількох випадках було встановлено, що користувач просто розмовляв по телефону під час зарядки, а не грав в важкі ігри або запускав енергоємні додатки.

Ще одна проблема – повільна зарядка і нагрів акумулятора під час використання гаджета на зарядці. Запустивши гру або навіть фільм на смартфоні, який підключений до джерела живлення, ви помітите підвищення температури корпусу, а це зовсім не корисно для батареї пристрою. Якщо такі навантаження регулярно діють на акумулятор, це відбивається на його терміні служби, а при найгіршому розкладі можливо навіть загоряння батареї. Природно, подібного ризику піддаються, в першу чергу, власники смартфонів з дешевого сегмента, однак в пам’яті ще свіжі спогади про вибухи Samsung Galaxy Note 7, а також недавня історія з бракованими акумуляторами Apple MacBook.

Висновок

Смартфоном на зарядці користуватися можна, якщо ви впевнені у виробнику самого гаджета і зарядного пристрою, однак при цьому акумулятор буде зазнавати додаткових навантажень і нагріватися. Якщо у вас в руках, наприклад, Apple iPhone, флагмани Samsung і інші ТОП-смартфони з комплектним адаптером – боятися нічого (при сильному нагріванні пристрої просто автоматично відключаться), тоді як нонейм-девайси з Піднебесної з таким же безіменним адаптером може наробити лиха.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут