Новинки вийшли дуже навіть цікавими, а вибрати між такими досить просто, тому що модель MacBook Air представляє з себе просто відмінний ноутбук для вирішення різних завдань, причому ця новинка повною мірою позбавлена ​​системи активного охолодження, і це дозволяє їй працювати безшумно. 

В Україні такий ноутбук обходиться в 40 000 гривень, тоді як більш просунутий 13-дюймовий MacBook Pro можна придбати по ціною від 60 000 гривень, тобто він значно дорожче. Така модель має трохи більш потужний графічний процесор, активну систему охолодження, сенсорну панель Touch Bar і деякі інші незначні відрізняючи, начебто більш кращого дисплея (по перенесенню кольорів).

Що ж стосується Mac mini, то це просто мініатюрний комп’ютер на кожен день, який обходиться всього в 30 000 гривень за базову модель. Всі три цих електронних пристрої в найбільш доступних за ціною модифікаціях оснащені 8 ГБ оперативної пам’яті. З огляду на, що на дворі вже 2020 рік, багато користувачів задаються питанням про те, а чи виявиться її досить для повсякденних завдань. При оформленні замовлення на будь-який з цих нових Mac на базі процесора M1 в магазині Apple Store Online можна збільшити обсяг оперативної пам’яті до 16 ГБ, тобто в два рази, але в такому випадку доведеться доплатити 7 000 гривень.

Користувач з каналу Max Tech провів тестування нових комп’ютерів Mac в версії з 8 ГБ і 16 ГБ оперативної пам’яті, в рамках якого він спочатку оцінив, наскільки сильно впливає обсяг ОЗП на оперативну пам’ять, а потім перевірив, як обидва комп’ютера показують себе в повсякденних різних завданнях . Як виявилося, значної різниці між двома модифікаціями немає, але тільки при звичайному повсякденному використанні. Коли MacBook Air або MacBook Pro не вистачає оперативної пам’яті, він починає використовувати «підкачування» під назвою swap, яка створює тимчасові файли на флеш-накопичувачі SSD.

З огляду на, що флеш-пам’ять працює зі швидкістю понад 2000 МБ / с на читання і запис, це практично ніяк не відбивається на можливостях ноутбуків. В ході тестування ноутбуків з різним об’ємом оперативної пам’яті на кожному з таких було відкрито безліч різних складних додатків, в тому числі Final Cut Pro, а також ряд браузерів з великою кількістю вкладок. Завдяки «підкачування» комп’ютер Mac з 8 ГБ оперативної пам’яті не поступався моделі з 16 ГБ. Проте, коли мова заходить про обробку великого обсягу даних, на кшталт пакетної обробки більш ніж сотні знімків у форматі RAW, модель з подвоєним об’ємом оперативної пам’яті виявляється швидше приблизно на 4 – 5%.

Аналогічна ситуація спостерігається при обробці відео з роздільною здатністю 8K UHD, де модель з 16 ГБ ОЗП швидше молодшої версії більш ніж в два рази. Таким чином, підбиваючи підсумок, виходить, що простим користувачам, які не збираються компілювати великі проекти в Xcode або монтувати відео в 8K, великий обсяг ОЗП в нових комп’ютерах Apple на базі процесорів M1 не потрібно, і переплачувати за нього немає ніякого сенсу. Однак, якщо ж комп’ютер Mac купується з розрахунком на його використання в найближчі 3 – 5 років, варто все ж придбати модель з подвоєним об’ємом оперативної пам’яті, тому що з роками системні вимоги операційних систем і додатків зростають, а значить збільшений обсяг точно стане в нагоді, тим більше що можливість самостійного збільшення обсягу ОЗП в новинках відсутня.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут