У відомому бенчмарку Geekbench 5 з’явилися результати синтетичного тесту обчислювальної продуктивності комп’ютера з процесором Apple, M1. Якщо вірити даним, 999-доларовий MacBook працює в два рази швидше дорожчого 16-дюймового MacBook Pro з процесором Intel.

Повірити в це досить важко, і з остаточними висновками варто почекати до моменту, коли анонсовані на цьому тижні ґаджети з чіпом M1 потраплять в руки оглядачів. Але ось що говорять цифри: пристрій з ідентифікатором “MacBookAir10,1”, що працює на 8-ядерному чіпі Apple Silicon з частотою 3,2 Ггц, отримав в Geekbench 5 1687 балів в тесті однопотоковому тесті продуктивності і 7433 – в тесті, який паралельно задіює всі обчислювальні ядра процесора.

Видання 9to5mac бере для порівняння результати найпродуктивнішого ноутбука Apple з чіпом Intel – оснащеного процесором Core i9 16-дюймового MacBook Pro. Це 1 096 балів в однопотоковосу тесті і 6870 – в багатопотоковому. При цьому мова йде про комп’ютер з цінником відчутно вище 2000 доларів, в той час як новий MacBook Air продаватимуть приблизно за 999.

Більш того, в однопотоковому тесті тонкий і легкий ноутбук з чіпом M1 обходить навіть базову конфігурацію десктопного Mac Pro – вона показує в такому тесті близько 1100 балів. Що особливо дивно, в MacBook Air на M1 взагалі немає вентилятора, в той час як змагаються з ним системи, які без активного охолодження повноцінно працювати не змогли б.

Поки неясно, як довго новий чіп здатний в таких умовах підтримувати максимальну продуктивність – можливо, при тривалій роботі і досягненні певної температури вона почне автоматично знижуватися. Однак ймовірно, що два інших комп’ютера Mac з M1 – MacBook Pro і Mac mini, які оснащені вентиляторами – продемонструють в тестуванні ще більш вражаючі результати.

При цьому у комп’ютерів на новому чіпі власної розробки Apple вже встигли знайти і кілька недоліків – вони не підтримують зовнішні графічні прискорювачі і оснащені веб-камерами з низькою роздільною здатністю 720p. Крім того, в них не можна встановити більш 16 ГБ оперативної пам’яті. Це обмежує їх корисність для вирішення завдань, що вимагають обробки великих обсягів мультимедійних даних. Також нові MacBook не дозволяють встановити BootCamp і запустити Windows – тобто ні гри, ні інші додатки для операційної системи Microsoft на них, на відміну від “маків” з Intel, не запустиш.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут