Компанія Apple презентує власні процесори для PC і ноутбуків на WWDC 2020. Захід відбудеться 22 червня. Про це розповів Bloomberg, посилаючись на свої джерела.

Проект отримав назву Kalamata. Повідомляється, що перші комп’ютери на власних чіпах Apple будуть доступні користувачам вже 2021 році. Вони стануть працювати на базі MacOS, а не iOS. Це дозволить американській компанії зменшити залежність від Intel.

Нові процесори засновані на такий же архітектурі, що і чіпи для iPhone і iPad. При цьому вона відрізняється від x86, тому потрібен час на оптимізацію. В майбутньому це дозволить повністю відмовитися від сторонніх процесорів.

Частка Apple на ринку PC становить приблизно 10%, так що це не сильно відіб’ється на Intel, однак може стимулювати інших виробників на розробку власних або замовних чіпів з архітектурою ARM.

На конференції Apple також розкажуть про оновлення iOS, iPadOS, tvOS і watchOS. Там передбачені нові функції, підтримка зовнішніх сервісів і поліпшення продуктивності.

Однією з причин заміни стало уповільнення зростання продуктивності чіпів Intel, що спостерігається останнім часом регулярно. У ARM в цьому плані більше можливостей, що показали внутрішні тести. Крім цього, нові чіпи куди більш енергоефективні.

Компанія розробила три власних процесора для Mac. Перший з них заснований на процесорі A14, який з’явиться в наступному iPhone. На додаток до центрального процесора в чіпсеті буде встановлений графічний і нейронний процесори. Також передбачається високий рівень безпеки.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут