Продовжують з’являтись чутки про те, що в надрах Apple йде розробка ARM-чіпів. Тепер це не чутки, а практично підтверджена інформація. Apple має намір вже в наступному році почати переходити з x86-архітектури на ARM-чіпи в своїх комп’ютерах. Нагадаємо, що ARM-чіпи зараз використовуються в смартфонах і планшетах.

Чому це важливо для Apple і що краще це може дати новим пристроям? По-перше, компанія з Купертіно практично втратить залежність від Intel, яка хоч і поставляє для виробника процесори, але часто затримує поставки. По-друге – на виробництві власних чіпів можна заощадити практично в два рази, що в нинішніх умовах є мало не справою першої важливості.

Що вже зроблено? Не так давно стало відомо, що Apple вже налагодила виробництво нових чіпсетів для мобільних пристроїв. А тому, як запевняють розробники, новий iPad Pro стане потужнішим більшості сучасних ноутбуків. І досягнеться це тим, що софт найкращим чином адаптований під ARM-чіпи, які створює сама компанія.

Подібним вже займаються представники Microsoft: вони також мають намір в майбутньому впровадити подібні чіпсети в комп’ютери. Адже Windows 10 підтримує цю архітектуру, і навіть дає деякі переваги. Так, пристрої на ARM-чіпах більш автономні і дозволяють підключатися до інтернету навіть в заблокованому стані. Що стосується продуктивності, то вона вже наближається до показника сучасних ультрабуків середнього сегмента.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут