Зниження цін на твердотільні накопичувачі досягло рівня, після якого немає сенсу думати про конфігурацію ноутбука з жорстким диском в якості основного накопичувача. Значиму роль в цьому зіграло дворічне зниження цін на флеш-пам’ять. Тому до кінця року нових моделей ноутбуків з HDD в продажу більше не буде. Але цей прогноз поки тільки по Західній Європі.

Згідно з даними аналітичної компанії Context, використання SSD в якості основного накопичувача в нових комп’ютерах в четвертому кварталі 2019 року досягла рівня 90,6%. Це стосується ноутбуків, десктопів і робочих станцій, про що повідомили джерела з каналів продажів в Західній Європі. Тим самим жорсткі диски можна було виявити тільки в 9,4% систем, поставлених і проданих в цьому регіоні.

Обсяг проданих за цей період ноутбуків з накопичувачами SSD досяг 93,3%. Для порівняння, в 2017 році SSD в якості основного накопичувача були встановлені тільки в 66,7% мобільних систем. Дивно, але адаптація SSD в настільних системах також виявилася на висоті. Якщо в 2017 році SSD були встановлені як основні в 48,5% десктопів, то в четвертому кварталі 2019 року частка таких конфігурацій зросла до 82%.

Швидше за все жорсткі диски вимиваються з комп’ютерів в «нордичних» країнах. Так, до кінця 2019 року в Нідерландах було продано лише 2% нових систем з жорсткими дисками. За ними слід Німеччина, де SSD були в 93,4% систем (6,7% з HDD). Завершує трійку Великобританія з часткою комп’ютерів з HDD на рівні 9,9% систем. На півдні Європи ця тенденція відбувається повільніше. Там частка систем з SSD склала в середньому 85%.

Читайте також  Оновлену версію Xbox показали на відео

Представлена ​​вище статистика стала наслідком різкого зниження вартості зберігання одного гігабайта даних на SSD в 2019 році. Це дозволило постачальникам продавати конфігурації SSD за конкурентними цінами, повідомляють аналітики Context. З іншого боку, послуги онлайн-сховищ стають дешевшими, а використання потокових онлайн-сервісів стає більш поширеним, що знижує потребу в локальних накопичувачах великої ємності.

Нарешті, що важливо, споживачі розсмакували переваги SSD і готові доплачувати за них. На цих підставах аналітики пророкують, що до кінця 2020 року в Західній Європі нових ноутбуків з HDD більше не буде. Найімовірніше, до кінця 2021 роки не стане настільних ПК з жорсткими дисками. У той же час, нагадаємо, мова йде про накопичувачі для завантаження системи і додатків. В якості вторинних накопичувачів жорсткі диски ще не скоро зійдуть зі сцени.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут