У Google Play виявили 3 тисячі замаскованих вірусів. Небезпечні для смартфонів системні програми дуже популярні: зафіксовано майже півмільйона завантажень. Фахівці рекомендують їх видалити, програми з шкідливим кодом можуть привести до серйозних наслідків.

Компанія Trend Micro (Японія) виявила оптимізатори і утиліти в Google Play, які можуть заразити смартфон. 3 тисячі варіантів шкідливого коду замаскувалися під системні програми.

Вони досить популярні, ці програми скачали вже 470 тисяч осіб. Компанія Google видалила віруси з онлайн-магазину, фахівці рекомендують прибрати їх і з смартфонів користувачів. В основному програми-шкідники поширювали в таких країнах, як Японія, Ізраїль, США, Індія і Таїланд. Стали відомі назви додатків, небезпечних для смартфонів, це Shoot Clean-Junk Cleaner, Phone Booster, CPU Cooler, Super Clean Lite-Booster, Clean & CPU Cooler, Super Clean-Phone Booster, Junk Cleaner & CPU Cooler, Quick Games-H5 Game Center, Rocket Cleaner , Rocket Cleaner Lite і інші подібні утиліти.

Читайте також  Ексклюзивний Samsung Galaxy Z Flip Thom Browne Edition: мистецтво стилю

Помилкові додатки самостійно змінюють настройки в смартфоні, відкривають посилання, записують звук і здійснюють дзвінки, роблять скріншоти, також можуть відправляти, отримувати і видаляти SMS. Псевдопрограми запускають нав’язливу рекламу і заходять в облікові записи користувачів в Google і Facebook.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут