Одним з найбільш небезпечних властивостей коронавірусу (та й багатьох захворювань взагалі) є тривале перебування в стані спокою: заразились, ви можете вести звичайне життя і поширювати хворобу протягом двох тижнів до того, як відчуєте перші симптоми захворювання. Але що якби існував спосіб визначати людей, що заразилися до того, як у них підвищиться температура і почнеться кашель?

Біотехнологічна компанія Profusa  оголосила про початок дослідження, спрямованого на розробку технології раннього діагностування грипу за допомогою імплантованого під шкіру сенсора. Фінансує проект американська організація DARPA. Фахівці компанії сподіваються, що в майбутньому ця технологія зможе використовуватися для боротьби з епідеміями, пандеміями або біологічними атаками.

Можливість раннього діагностування грипу або біотероризму звучить заманливо. З іншого боку, наявність під шкірою сенсора, сплаченого американськими військовими (DARPA є науковим підрозділом Міністерства оборони США), в епоху масового контролю і тоталітаризму викликає неоднозначні почуття.

Проте, вчені запевняють, що турбуватися нема про що – з точки зору конфіденційності підшкірний сенсор не представляє небезпеки, оскільки без спеціального інструменту, для датчика над шкірою, він не тільки не може передавати дані, але і не функціонує взагалі.

«Сенсор має дві частини. Перша являє собою трьохміліметровий ланцюжок з гідрогелю (…). Імплантований під шкіру за допомогою шприца ланцюжок містить спеціально розроблену молекулу, яка міняє колір, коли організм починає боротися з інфекцією. Друга частина – електронний компонент, який підноситься до шкіри. Він направляє через шкіру світло, визначає наявність змін в кольорі молекули, і генерує сигнал, який можна відправити лікарям або на інтернет-сайт ».

Зміни рівня кисню в тканинах можуть повідомити про те, що людина хвора, задовго до того, як вона зрозуміє це сама. Метою дослідження є розробка алгоритмічної системи раннього діагностування, яка зможе повідомляти про біологічні зміни в медичні організації.

«У перспективі платформа Lumee Oxygen Platform зможе функціонувати на зразок якогось лакмусового папірця, що реагує на інфекційні захворювання, оскільки самі незначні зміни в рівні кисню в тканинах можуть сигналізувати про проблеми і допомогти уникнути спалаху захворювання», – розповідає керівник Profusa Бен Хванг (Ben Hwang).

Дослідження ведеться при партнерстві з некомерційною організацією RTI International, Університетом Дьюка і Імперським коледжем Лондона. Перші результати вчені сподіваються отримати вже на початку 2021 року. Крім моніторингу рівня кисню за допомогою системи Lumee для створення алгоритму можуть використовуватися серцеві ритми або інші маркери.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут