Карантин, викликаний пандемією COVID-19, не тільки зупинив розвиток економіки. Деякі її галузі, навпаки, отримали поштовх для подальшого розвитку, наприклад, сфера зв’язку і комунікацій. Так, Володимир Зеленський, Президент України, 7 травня провів консультацію з експертами Міністерства цифрової трансформації і Національної комісії регулювання, а також представниками операторів «великої трійки» – Київстар, Vodafone і Lifecell. Він порадив їм перейти в «турборежим», щоб прискорити розвиток в нашій країні інтернет-мереж четвертого покоління (4G), про це пише gsminfo.com.ua

Зв’язок під час карантину – найважливіше

Як нагадав Президент, ще в попередньому році оператори «великої трійки» збиралися розгортати інтернет нового покоління на більш низьких частотах – 800-900 Мгц. Вони дозволяють краще, ніж більш традиційні «високі частоти» до 2600 Мгц, покрити високоякісним зв’язком всю територію нашої країни. Проте, плани довелося відкоригувати в зв’язку з епідемією коронавіруса COVID-19. З одного боку, через економічну кризу скоротилися грошові надходження, з іншого – якісний зв’язок виявився вкрай важливим, адже безліч жителів нашої країни тепер змушені працювати віддалено або проходити дистанційне навчання.

Міністерство цифрової трансформації ще минулого місяця попросило обласні адміністрації надати список населених пунктів, в яких спостерігаються проблеми зі зв’язком. Цей список був перенаправлений операторам, із завданням – скоріше підключити нормальний інтернет в проблемних регіонах. Таких населених пунктів виявилося близько 5 700. Сам президент України Володимир Зеленський зазначив, що стикався з проблемами під час своїх поїздок по країні, коли часом в дорозі не було зв’язку з півгодини, а то й більше. Вкрай важливо, за словами президента, також забезпечити високоякісний зв’язок уздовж залізних і автомобільних доріг, які зараз активно будує «Укравтодор».

Як відзвітували президентові представники мобільних операторів і Міністерства цифровий трансформації, протягом квітня 2020 роки їм вдалося провести мобільний інтернет у більш ніж вісімсот населених пунктів з сумарним населенням понад триста тисяч чоловік. Володимир Зеленський цією статистикою був задоволений і закликав операторів продовжувати і далі роботи в прискореному темпі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут