Традиційні медичні маски призначені для затримання вірусу на своїй поверхні, не допускаючи його попадання в дихальні шляхи людини. При цьому сам інфекційний агент залишається живим, тому захисний засіб рекомендується викидати після кожного використання. Американські вчені розробили оригінальну концепцію багаторазової маски, здатної знищувати практично всі типи вірусів, і показали її незвичайний дизайн.

Команда дослідників з Массачусетського технологічного інституту створила пристрій, який не затримує, а вбиває віруси, ефективно знижуючи ризик зараження. Принцип роботи винаходу полягає в інактивації вірусів за допомогою вбудованої в маску мідної сіткинагрівається, яка нагрівається.

«Це абсолютно нова концепція маски, оскільки вона в першу чергу не блокує вірус. Насправді вона дозволяє вірусу проходити через маску, але уповільнює і інактивує його », – говорить професор хімічної інженерії з Массачусетського технологічного інституту Майкл Страно.

Досягти температури, здатної вбити віруси (близько 90 ° C) можна, пропускаючи електричний струм через мідну сітку товщиною 0,1 міліметра або використовувати термоелектричний нагрівач, який працює від акумулятора. Створені ученими прототипи включають 9-вольтів АКБ, що забезпечує достатньо енергії для нагріву сітки протягом декількох годин і охолодження повітря перед вдиханням його людиною.

За словами дослідників, ціна масок з підігрівом буде істотно вищою, ніж у тканинних, але вони будуть незамінні в ситуаціях, коли ризик зараження високий. Вчені вже подали заявку на свій винахід і планують почати випробування найближчим часом.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут