Нова технологія, розроблена міжнародною дослідницькою групою і отримала назву «твістроніка», дозволяє практично повністю запобігти оптичній дифракції. Щоб досягти цього результату, вчені обертали в світловому промені ультратонкі зрізи двовимірного тріоксида молібдену.

Світло, як відомо, розсіюється, огинаючи матеріальні об’єкти. Однак, використовуючи «магічний кут закручування» в 1,1 градуса, команда вчених змогла запобігти оптичну дифракції. Це дозволило добитися стійкого поширення світла у вигляді сфокусованого променя при необхідній довжині хвилі.

Твістроніка відкриває нові горизонти перед перспективними галузями. Зокрема розробками в області нано- і фотонних технологій. Вона може привести до значного прогресу в таких перспективних сферах як біосенсори, високошвидкісні комп’ютери з низьким енергоспоживанням або комп’ютерна наноскопія.

«Щоб дослідити це явище, ми використовували тонкі шари триоксида молібдену. Укладаючи два таких шари один на одного і контролюючи їх обертання відносно один одного, ми домоглися вражаючою світлопровідності »- коментують відкриття його автори.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут