Home Технології Фахівці створили футуристичні шини, які можуть служити вічно

Фахівці створили футуристичні шини, які можуть служити вічно

210
0
Компанія Goodyear створила футуристичний концепт шин для автомобіля. Вони стійкі до зношування, можуть ремонтувати себе самі і адаптуються до особливостей водіння, зменшуючи витрати палива.

Концепт отримав назву reCharge. Цим шинам в теорії ніколи не буде потрібна заміна, оскільки їх протектор самостійно відновлюється.

Шини будуть спресовані з високотехнологічних і екологічних матеріалів, виробництво яких не завдає шкоди навколишньому середовищу – каучук з кульбаб і синтетична павутина. Діоксид кремнію в них не використовується. На поверхню колеса через мережу тонких трубок надходить спеціальна суміш, яка проникає у верхній шар і твердне, таким чином відновлюючи шину і усуваючи будь-які пошкодження, в тому числі глибокі. Розчин для поновлення протектора зберігається в змінних каністрах в ступиці колеса і доступний в будь-який момент при необхідності.

Одна з найбільш інноваційних ідей Goodyear полягає в тому, що характеристики протектора можна змінювати, використовуючи суміші з різним поєднанням компонентів. Тим самим водієві надається можливість оптимізувати зчеплення коліс автомобіля з дорогою в залежності від її типу, погодних умов і пори року. Наприклад, в ожеледь гума може бути м’якою для того, щоб уникнути заметів, а в спеку більш твердою, щоб автомобіль не грузнув в плавкий асфальт і не завдавав пошкодження дорозі.

Goodyear не планує запускати масове виробництво цих шин в найближчі роки. За словами компанії, на те, щоб довести технологію reCharge до розуму, потрібно як мінімум десять років.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Share via
Copy link
Powered by Social Snap