В даний час чимале число людей отримують по кабелю максимум 100 Мбіт / с. Вчені встановили, що за допомогою лазерів можна збільшити швидкість інтернету в тисячу разів.

Вчені з Лідського і Ноттінгемського університетів зробили прорив в галузі управління терагерцовим квантовим каскадним лазером. Ці пристрої працюють в терагерцевому діапазоні електромагнітного спектра, а це значить, що для передачі інформації за допомогою даного методу вони повинні включатися і вимикатися або пульсувати приблизно 100 мільярдів раз в секунду. Ще не так давно домогтися подібного вважалося неможливим. Дослідники переконані, що їм вдалося знайти спосіб реалізації цього завдання – необхідно поєднувати силу акустичної та світлової хвилі.

Читайте також  В Україні почалися випробування нового міномета

Досягти мети фахівці змогли за допомогою акустичних хвиль, які змушують квантові ями всередині квантового каскадного лазера вібрувати. Генерування самих хвиль відбувалося завдяки впливу імпульсу іншого лазера на алюмінієву плівку, яка розширивши і зіщулившись, відправляла механічну хвилю через квантовий каскадний лазер.

Вчені планують створити новий механізм, який допомагає взяти повний контроль над випромінюванням фотонів. Передбачається, що це дозволить домогтися передачі даних на великі дистанції зі швидкістю приблизно 100 Гбіт / с.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут