По всьому світу відбувається розгортання мереж стільникового зв’язку п’ятого покоління, а вчені та інженери вже щосили трудяться над розробкою 6G. Поняття швидкості в цьому стандарті може взагалі зникнути – дані будь-якого розміру будуть завантажуватись і віддаватися майже моментально.

Один з головних розробників стандарту 6G, доктор Сіднейського університету Махьяр Шірванімогаддам, розповів, з якими швидкостями працюватимуть пристрої в цих мережах. За його словами, швидкість в 6G досягне 1 терабіта в секунду – це приблизно в 8 тисяч разів вище максимально можливої теоретичної швидкості в 5G.

Терабітна швидкість передачі обміну даними дозволить, наприклад, отримати 142 години відео в найвищій якості всього за одну секунду.

Шірванімогаддам підкреслив, що при розробці стандартів 6G вченим доведеться подолати чимало технологічних перешкод і труднощів. Зокрема вони повинні повністю змінити комп’ютерну архітектуру мережі та вирішити проблему нагріву матеріалів, які забезпечують обмін даними з настільки величезною швидкістю.

Передбачається, що однією з перших країн, де будуть запущені мережі 6G, стане Японія. За попередніми прогнозами, це може статися в 2030 році. Вчені сподіваються, що впровадження 6G змусить людство переглянути підхід до формування суспільства і дозволить запустити безліч нових сервісів, спрямованих на поліпшення якості життя. Це буде досягатися оперативним обміном даними всередині величезної інфраструктури з великою кількістю пов’язаних один з одним елементів.

Шірванімогаддам сподівається, що впровадження 6G підніме на нові висоти всі сфери людської діяльності. Зокрема, буде досягнута інтеграція людського мозку з комп’ютерною технікою.

Читайте також  Apple Pay захопить більше половини ринку безконтактних платежів до 2024 року

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут