У далекому 1959 році журнал Fortune опублікував перший список із сотні найбільш яскравих дизайнерських проектів того часу. Через десятиліття авторитетне видання прийняло рішення визначити 100 знакових з точки зору дизайну продуктів сучасного суспільства.

Fortune

У 1970 році Джей Доблін, який створив оригінальний список, написав книгу «Сто великих зразків продукції». Уже тоді він вважав, що в майбутньому гордість за власність поступиться місцем загальнолюдським цінностям: освіти, інтелекту, вкладу в суспільство і творчості. Не можна сказати, що його передбачення було повністю вірним, однак зміна парадигми видно неозброєним поглядом. Також варто відзначити, що всього шість продуктів з минулого сотні удостоїлися честі залишитися в поточному списку.

iPhone

1 місце: iPhone. На думку тих, хто брав участь в опитуванні, смартфон від Apple  повністю змінив спосіб життя мільярдів людей. Ні один пристрій ні до, ні після не може похвалитися подібною якістю.

Macintosh

2 місце: Macintosh. Перший комп’ютер від Apple не був першим ПК. Але Macintosh зміг взяти всі кращі ідеї і, з’єднавши їх, повністю змінити ставлення до комп’ютера у сотень тисяч людей на планеті.

Google

3 місце: пошукова система Google. У ній немає нічого зайвого. Потрібно просто написати запит, який відкриває ворота до безмежної інформації світової павутини.

Fortune

4 місце: крісло Eames зі скловолокна. Навіть через 60 років це крісло залишається популярним і продовжує випускатися, поєднуючи простоту дизайну з низькою ціною.

Sony Walkman TPS-L2

5 місце: Sony Walkman TPS-L2. Легендарний кишеньковий музичний плеєр, який дозволяв кожному слухати свою музику в будь-якому місці.

Fortune

На шостому місці – ніж для чищення овочів OXO Good Grips Peeler. На сьомому – Uber, на восьмому – Netflix. Конструктор LEGO впевнено закріпився на дев’ятому місці. На десятому розташувався плеєр iPod, який дозволяв зберігати сотні годин музики в маленькому пристрої. У рейтинг також потрапили «Google Карти», космічний апарат «Аполлон-11», ноутбук Apple MacBook Pro, літак Boeing 747, фотоапарат Polaroid SX-70, електрокар Tesla S, мобільний телефон Nokia 3210, розумні світильники Philips Hue, магазин додатків App Store , музичний сервіс Spotify, онлайн-бібліотека «Вікіпедія», операційна система iOS, розумний термостат Nest, Skype, Facebook, розумні годинники Apple Watch, Volkswagen «Жук», Microsoft Office, мікрокомп’ютер Raspberry Pi, фотоапарат Leica M3 і багато іншого. З повним списком можна ознайомитися на сайті журналу Fortune.

джерело: fortune.com

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут