Тиждень почався з обговорення Мюнхенської конференції з безпеки, на яку приїхали 35 глав держав і урядів, міністри оборони і глави МЗС. Одним із спікерів став засновник Facebook Марк Цукерберг.

Голова Мюнхенської конференції Вольфганг Ішингер представляючи Цукерберга на заході, сказав, що якби соцмережа Facebook була державою, то Цукерберг був би президентом найбільшої держави в світі, тому що у нього користувачів більше, ніж населення найбільшої країни.

Марк Цукерберг схвально кивнув і розповів, що за останні роки Facebook пережив 200 виборних кампаній в інтернеті. У соцмережі є свій штучний інтелект, який розпізнає фейкові акаунти. За останній час вони видалили близько 50 акаунтів з  України, Ірану, та Росії.

35 000 співробітників шукають фейки

У Facebook сформована команда співробітників, які кожен день моніторять онлайн-контент в соцмережі. Їх 35 000 чоловік. Для розуміння масштабів. За 2020 рік вони планують витратити на цей відділ більше грошей, ніж капіталізація соцмережі при виході на біржу.

У Facebook є 20 основних тем-загроз, до яких вони відносяться уважніше: це вибори, тероризм, педофілія, порнографія, кібербулінг і інші. Два рази в рік вони видають звіт про прозорість з описом рекомендацій по боротьбі з фейками.

Одна з тем-загроз – це хейспічі. Це публічне висловлювання, в якому виражається ненависть по відношенню до людини, бренду, компанії. З цим активно борються співробітники соцмережі. І швидко блокують дискусії і користувачів.

Зараз не 2016 рік

У своєму виступі Марк Цукерберг кілька разів згадував 2016 рік і методи роботи соцмережі в той час. Головний висновок виступу: зараз не 2016 рік, тому ми швидко обчислимо будь-яке втручання.

Я вважаю, що необхідно регулювання в чотирьох областях. Це вибори, контент, особисті дані і відповідальність за інформацію. Справа в тому, що в цих сферах приймаються рішення, які можуть вплинути на баланс соціальних цінностей.

Марк Цукерберг
глава Facebook

Ми не медіа

Мова зайшла про відповідальність. Якщо журналіст пише матеріал в газету, то несе відповідальність і автор, і медіа. У соціальних мережах не так. Їх складно притягнути до відповідальності.

Марк Цукерберг вважає, що соцмережі можна порівнювати з медіа, так як в Facebook має величезну кількість контенту. І співробітники соцмережі не можуть перевіряти весь контент і виконувати функцію редакторів.

Потрібно регулювання щодо шкідливого контенту. Виникає питання, яка база регулювання тут можлива. Існує два варіанти. Це газети і традиційні медіа. Інша модель використовується телекомунікаційними системами, через які дані просто проходять. Ми займаємо проміжне положення.

Марк Цукерберг
глава Facebook

Що чекає користувачів?

Цей виступ Марка Цукерберга більше відносився до політиків, яким він дав сигнал, що зараз 2020 рік, і не вийде повторити в Facebook події 2016 року. Штучний інтелект швидко видалить відео з політичною рекламою, яка не сподобається співробітникам соцмережі. На це піде частка секунди.

Глава Facebook не підтримує дії авторитарних країн з регулюванням інтернету і цензурою. Марк Цукерберг промовив, що потрібна реформа регулювання, а соцмережі існують для думок і позицій, які можуть вільно висловлювати користувачі.

Але все одно треба врахувати, що ця точка зору повинна бути схвалена штучним інтелектом Facebook і не суперечити цінностям соцмережі. В іншому випадку вас можуть заблокувати.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут