Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон (Boris Johnson) надав китайській компанії Huawei можливість обмежено брати участь у створенні британської мережі 5G. це рішення прийнято в умовах тиску з боку Сполучених Штатів, які наполягали, що обладнання Huawei слід виключити через побоювання, що Китай може використовувати його для шпигунства.

У постанові уряду сказано, що» постачальники з високим ризиком «будуть допущені в» нечутливі ” частини мереж 5G, але їх участь буде обмежена 35%. Вони будуть виключені з базової мережі, а в критичних місцях, таких як ядерні об’єкти і військові бази, — і з радіомережі.

Хоча Ім’я компанії Huawei не згадується явно в заяві британського уряду, не секрет, що китайський виробник комунікаційного обладнання відноситься до числа «постачальників з високим ризиком».

Раніше адміністрація президента США попереджала Лондон, що використання обладнання Huawei може призвести до скорочення співпраці між США і Британією в галузі розвідки. Реакція Білого дому на рішення уряду Великобританії поки невідома. Зате відомо, що в Huawei задоволені цим рішенням.

За словами Huawei “це рішення, засноване на фактичних даних, призведе до створення більш досконалої, більш безпечної та економічно ефективної телекомунікаційної інфраструктури, придатної для майбутнього. Воно дає Великобританії доступ до передових світових технологій і забезпечує конкурентний ринок”.

Обладнання Huawei вже використовується найбільшими телекомунікаційними компаніями Великобританії, такими як BT і Vodafone.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут