Після довгих розмов і заяв влітку 2018 року компанія Foxconn приступила до будівництва свого першого заводу в США. Тоді йшлося про вартість проекту в 10 млрд доларів і про те, що фабрика вироблятиме дисплеї для смартфонів.

Проте за минулі півтора року стало зрозуміло, що з цим проектом є проблеми. По-перше, Foxconn кілька разів змінювала свої заяви щодо того, що саме вироблятиме на даній фабриці. По-друге, цього літа стало відомо, що до моменту введення об’єкта в експлуатацію буде створено лише 1500 робочих місць замість обіцяних 15 000.

І ось тепер з’явилася інформація, яка дозволяє поглянути на ситуацію більш широко. Ресурс The Verge роздобув документи, що проливають світло на ситуацію з фабрикою.

Для початку варто відзначити, що влада Вісконсіна, як виявилося, неодноразово попереджали Foxconn про те, що її проект відхилився від початкових планів і що компанії слід внести відповідні правки, щоб вона могла продовжити претендувати на податкові пільги в розмірі 4,5 млрд доларів. Foxconn в результаті відмовилася це робити. Більш того, спочатку саме Foxconn виступила з ініціативою внести необхідні зміни у відповідні документи.

Далі — більше. Згідно з останніми заявами Foxconn, фабрика дійсно буде виробляти дисплеї, однак, якщо спочатку йшлося про фабриці Gen 10.5, то в підсумку Foxconn «знизила» рівень до Gen 6, а кількість планованих співробітників — до 1500. Крім того, компанія мала намір виробляти на фабриці кавомати і виділити місце для ЦОД. І все це повинно було б займати трохи більше 90 000 квадратних метрів, що приблизно в 20 разів менше спочатку заявленої площі.

Але і тут є проблеми. Експерти відзначають, що на даний момент на об’єкті відсутній фундамент, необхідний для зведення фабрики з виробництва екранів заявленого рівня, і це при тому, що сама Foxconn нібито має намір ввести її в експлуатацію вже в наступному році. У підсумку чиновники штату взагалі не розуміють, що саме будує Foxconn, що буде проводитися на її фабриці і чи буде там щось проводитися взагалі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут