На початку цього тижня вийшло накопичувальне оновлення для Windows 10, яке мало покращити безпеку. Але, як водиться в Редмонді, воно також принесло ряд проблем. З’явилися збої з принтерами, додатковими моніторами і зниклими файлами (так, знову!). Але тепер перестали запускатися і деякі програми.

При спробі запустити Steam, Discord, додатки з «офісного» пакета і так далі, видається повідомлення: Windows can not find [* .exe] (Windows не вдається знайти файл).


Ця проблема проявилася на Windows 10 2004 після установки апдейта KB4557957 і на версії 1909 після патчу KB4560960. Вони обидва вийшли в рамках Patch Tuesday, який випустили 9 травня. Також практично одночасно вийшло оновлення антивірусу Avast. А сам збій викликали неправильні записи IFEO (Image File Execution Options), що заважало запуску програм.

Найцікавіше, що такі ж записи з’явилися і після оновлення антивірусу. Хоча поки не можна однозначно сказати, хто винен.

Для користувачів Avast вже вийшло оновлення, а ось тим, у кого програми не працюють і без антивірусу, потрібно видалити Windows KB4557957 або KB4560960 відповідно, після чого перезавантажити систему. Це повинно повернути працездатність програм.

Також це вирішується правкою реєстру:

Відкрийте редактор реєстру командою regedit через Windows + R
Виберіть гілку Computer \ HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows NT \ CurrentVersion \ Image File Execution folder
Перейменуйте файли додатків, які не запускаються. Наприклад, разом «Chrome.exe» напишіть «BackupChrome.exe».
Перезавантажте ПК.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут