Дослідники компанії F-Secure озвучили список паролів, які фахівці з кібербезпеки найчастіше використовують хакери при атаках на так звані сервера-приманки. Про це повідомляє TechRadar.

Як це не дивно, але в першу чергу зломщики намагаються обійти захист за допомогою стандартної комбінацій admin . За популярністю їй також не поступаються default , 123456 і root .

Зловмисники можуть використовувати і код vivx , який по замовчуванні захищає DVR від китайської компанії Dahua, які використовуються в камерах спостереження по всьому світу. Серед інших поширених паролів також виявили 1001chin і tazZ @ 23495859 – заводські паролі для багатьох пристроїв, наприклад роутерів.

Більшість виявлених в F-Secure атак відбувалися від ботів або вірусів, які сканували IP-адреси. Такі спроби злому можуть виходити від будь-якого девайса, підключеного до інтернету, включаючи комп’ютери і навіть «розумні» зубні щітки та інші пристрої з інтернету.

Фахівці рекомендують замислюватися над безпекою всіх своїх гаджетів не тільки великим компаніям, але і рядовим користувачам. Багато людей забувають поміняти стандартні заводські налаштування після покупки.

Також для багатьох пристроїв можна скинути ім’я по-замовчуванню – це ускладнить потенційному зломщикові завдання по підбору пароля. Не варто забувати і про двохфакторну аутентифікацію і постійне оновлення ПЗ.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут