Компанія Microsoft провела вебкасти 365 Developer Day і розповіла про особливості операційної системи Windows 10X, а також випустила емулятор, який дозволить розробникам створювати і тестувати програми в декількох нових режимах роботи.

Windows 10X створюється для ноутбуків і гібридних пристроїв, оснащених двома екранами. Одним з них стане Surface Duo, випуск якого запланований на кінець 2020 року. За задумом Microsoft, двохекранність відкриває нові горизонти для багатозадачності: на одному екрані може бути запущено один додаток, а на другому інший, і вони можуть взаємодіяти один з одним. Або ж на одному екрані може розміщуватися контент, а на іншому інструменти для його редагування.

Windows 10X

Розробникам доступний емулятор Windows 10X, різні інструменти, а також документація, в якій роз’яснюються всі особливості створення додатків для цієї операційної системи. У найближчі місяці Microsoft планує регулярно оновлювати емулятор паралельно з розвитком тестової версії Windows 10X.

За словами Microsoft, Windows 10X – одне з втілень Windows 10, в яке перенесено частина можливостей десктопної платформи. Кожна програма в Windows 10X працює у власному контейнері, який відділений від ядра системи і ніяк не може порушити ні його функціональність, ні файли, що належать іншим програмам. Завдяки цьому, Windows 10X стане більш швидкою і безпечною ОС, ніж Windows 10. Взаємодія додатків один з одним і операційною системою здійснюється не через реєстр, а спеціальні API.

Читайте також  iMessage отримає нові корисні функції в iOS 14

Windows 10X

Установка оновлень Windows 10X буде запущена у фоновому режимі без переривання роботи, а інсталяція апдейта буде займати не більше півтора хвилини. З Windows 10X буде сумісна велика частина десктопних додатків win32. У цій ОС також зможуть працювати UWP- і PWA-додатки з магазину Microsoft. Встановлювати додатки можна як з цього магазину, так і зі сторонніх джерел.

Microsoft розробляє нові функції Javascript і CSS в рамках проекту Chromium. Вони дозволять розробникам створювати веб-сервіси, які зможуть функціонувати в Windows 10X як повноцінні програми.

Крім Surface Duo від Microsoft, в цьому році у продажу має з’явитися ще кілька портативних комп’ютерів з двома екранами, в тому числі Lenovo ThinkPad X1 Fold, а також пристрої від Dell, HP і ASUS.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут