Сайт VPNPro розповів про китайські додатки від розробника Shenzhen HAWK, які без необхідності намагаються отримати доступ до важливих функцій смартфона.

У Google Play виявили близько 24 додатків від цього розробника – їх сумарно завантажили більше 382 мільйонів разів. Деякі з цих додатків відправляють, збирають занадто багато даних про пристрій і передають їх на невідомі китайські сервера.

Також велика частина додатків з цього списку вимагає доступ до функцій смартфона, які ніяк не пов’язані з можливостями програми. Наприклад, антивірус Virus Cleaner 2019 для чогось вимагає доступ до камери смартфона, а у цього додатка більше 100 мільйонів завантажень.

Також більше половини з 24 додатків вимагають доступ до точного місця розташування смартфона через GPS і мобільні мережі і збирають інформацію з контактів і списку дзвінків. Ще два додатки вимагають доступ до функції дзвінків в смартфоні – програма зможе зателефонувати на будь-який номер без необхідності відкривати додаток «телефон».
technoportal
Шкідливі Програми для Android

Всі ці зайві дозволи дають можливість розробникам отримувати додаткові дані, які насправді вони не повинні збирати. Додаток Weather Forecast від цього розробника Shenzhen HAWK вже ловили на тому, що він збирає занадто багато даних про користувачів.

Тому експерти VPNPro радять вилучити ці програми від цього розробника або обмежити доступ до важливих функцій – розташування, камери і дзвінків. Для цього потрібно зайти в «Налаштування» → «Програми та повідомлення» → «Додатково» → «Дозволи додатків». У деяких смартфонах це меню може перебувати в іншому місці.

 

Представники Google вже попередили про ці додатки, але після видалення з магазину Google Play вони не зникнуть з смартфонів, на яких вони вже встановлені. Потрібно, щоб користувачі самі їх видалили.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут